En İyisi Kredi

Akbank Axess Kredi Limiti Yükseltme

28.10.2019
30
Akbank Axess Kredi Limiti Yükseltme

Dünyanın her yerin de Axess’i alışveriş yaptığınız tüm mağazalarda kullanabilir ve en seçkin markalarda size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz. Axess size Chip-para kazandırırken, yüz binlerce noktada sağladığı taksit imkânlarıyla da hayatınızı kolaylaştırıyor. Akbank Axess Kredi Limiti Yükseltme ile ilgili her türlü hizmet talebinde bulunmak için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilir, Akbank https://www.akbank.com/tr ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Yükseltme için;

İnternet ve mobil Bankacılık: Axess Mobil’i, Akbank İnternet’i , Akbank Mobil’i kullanarak.

Şubelerden : Akbank Şubeleri’ni ziyaret ederek.

Telefon Bankacılığı: 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak.

ATM : Akbank ATM’lerini kullanarak.

SMS ile: LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 4566’ya SMS göndererek limit artış talebinde bulunabilirsiniz. Örnek SMS: LIMIT 1234 1300 3000 Ayrıca, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

 

Müşteri limiti, birden fazla Akbank kredi kartınız olması durumunda, kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilmeniz için tanımlanan yeni limit yapısıdır.

Müşteri kullanılabilir limitiniz, müşteri limitinizden sahip olduğunuz Akbank kredi kartlarınız ile yaptığınız işlem tutarları düşülerek hesaplanır.

Örnek:

Müşteri Limitiniz: 4.000 TL

Axess Visa Kart Limitiniz: 4.000 TL

Axess MasterCard Kart Limitiniz: 3.000 TL ise;

Axess MasterCard ile 3.000 TL harcama yaptığınızda Axess Visa ile harcama yapmak için 1.000 TL limitiniz kalacaktır.

Akbank Axess Kartı Limiti Düşürme

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Türkiye’nin ilk kredi kartı markalarından Axess ile kredi kartı ürünlerinde kampanyalar bazında da öncü olan Akbank; yatırımlarını hem bireysele hem de kurumsala yönelik yapmaya devam ediyor. Akbank kredi kartı limiti düşürme işlemleri de aşağıdaki kanallardan halledilebiliyor.

Müşteri Hizmetleri: 444 2 525 Numaralı hatta, Akbank bireysel müşteri hizmetleri ekibi bulunuyor ve kredi kartı işlemleri menüsünden bu hat sayesinde Akbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkün. Kredi kartınızın ön yüzündeki numarayı muhtemelen sizden isteyecek Akbank müşteri hizmetlerini ararken; kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

 Şubeler: Herhangi bir Akbank şubesinde de, Akbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kimliğinizi de yanınızda bulundurarak bir müşteri temsilcisi ile görüşmek.

Küçük bir not eklemek gerekirse, ekonomik krizler ve kredi notları düşünüldüğünde bankalar, limiti azaltmada sorun çıkarmaz iken limit yükseltme işlemlerinde aynı gün işlem yapmayarak mevduat ve not ortalamalarınızı analiz ederek 2-3 gün içerisinde nihai kararını olumlu/olumsuz olarak sms ile bildiriyor.

Akbank Axess Kartı Limiti Sorgulama

İnternet şubesi aracılığıyla kolayca şubeye gitmeden birçok işlemi halledebilmekte, aynı şekilde birçok ATM’den de şubedeki işlemlerin çoğunu gerçekleştirebilmekte ve bankacılık işlemlerinizi birkaç dakika içerisinde halledebilmektesiniz.

Akbank Axess kredi kartı limit öğrenme birçok hizmetten de faydalanabilirsiniz. Axess kredi kartının da diğer kredi kartları gibi belli bir limiti bulunmaktadır. Bu limiti arttırmanız veya düşürmeniz isteğiniz doğrultusunda mümkündür. Kartınızın limitini kendiniz belirlemektesiniz. Öncelikle Akbank kredi kartınızın limitini sorgulayabilir ve kredi kartı limitinizin ne kadar olduğunu çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için bir Akbank ATM’sinden veya İnternet Şube’sinden kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz. Eğer kredi kartı limitinizi arttırmak istiyorsanız bunun için izleyebileceğiniz birkaç yol mevcuttur.

Telefon bankacılığı ile müşteri limitinizi ve kartlarınıza tanınan limitleri 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden öğrenebilir,

Akbank Şube ve ATM’lerine giderek işlem yapabilir,

Akbank İnternet’ten veya Akbank Mobil’den öğrenebilirsiniz.

Kart limitleriniz, kartınızın size ulaştırıldığı zarfta ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır.

 

Akbank Wings kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.