En İyisi Kredi

Albaraka World Klasik Kart Limit Yükseltme

31.10.2019
33
Albaraka World Klasik Kart Limit Yükseltme

Albaraka World Klasik Kart ; taksitli alışveriş yapmak, Worldpuan kazanmak ve biriktirdiği puanları dilediği zaman harcamak isteyenlerin kartı. Limit yükseltme ile ilgili tüm detayları sizler için araştırdık.

Özellikler

Alışverişlerinizde Worldpuan kazanabilir, biriktirdiğiniz ödül puanları dilediğiniz zaman harcayabilirsiniz.

World üyesi işyerlerinde taksitli alışveriş fırsatından yararlanabilirsiniz.

World Klasik Kart temassız özellikli olup, temassız özellikli POS cihazları üzerinden kredi kartınızla tek seferde 120 TL, toplam 360 TL’ye kadar olan işlemlerinizi şifresiz; tek seferde 120 TL, toplamda 360 TL üzeri işlemlerinizi şifreli ve temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde kredi kartı limitleri zaman zaman yetmeyebiliyor. İnsanoğlu ihtiyaçları gün geçtikçe arttığı için bir süre sonra kredi kartı limitiniz yetmemeye başlıyor. Albaraka Türk kredi kartı limit arttırma sayesinde limitini arttırmak istediğiniz kredi kartınızın limitini genişletebilmeniz mümkün. Eğer Albaraka Türk kredi kartına sahip iseniz ve bu kredi kartınızın limiti size yetmiyor ise Albaraka Türk kredi kartı limit arttırma sayesinde kredi kartınızın limitini arttırın.

Kredi kartınızın limitini arttırmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından kredi kartları bölümünde bulunan limit işlemlerini kullanabilir; 444 5 666 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya size en yakın Albaraka Türk şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka World Klasik Kart Limiti Düşürme

Kredi kartınızın limitini azaltmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından kredi kartları bölümünde bulunan limit işlemlerini kullanabilir; 444 5 666 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya size en yakın Albaraka Türk şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka bir katılım bankası olduğundan dolayı kredi kartları da faizsiz hizmet vermektedir. Bunu biraz açıklayalım, faiz unsuru barındırabilecek özellikler dışında tüm World özellikleri kredi kartınızda mevcut oluyor. Nakit çekimi, vade farklı taksit imkanları kartın kullanımında faiz unsuru barındırabildiğinden dolayı kapalıdır. Albaraka Worldcard‘ın asgari ödeme sistemi de biraz farklı şöyle ki, asgari ödeme oranı harcamalarınızın yüzde 100’üne denk gelmektedir. Yani, faiz alınmayacağından dolayı asgari ödeme tutarı yoktur ve her ay harcadığınız kadarıyla tüm ekstre borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Albaraka Türk Katılım Bankası World Klasik Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Kart limitinizi öğrenmek için;

444 5 666 ya da 0850 222 5 666 numaralı Alo Albaraka’yı arayabilir,

Limit İşlemlerinizi Mobil Şube, İnternet Bankacılığı, https://esube.albarakaturk.com.tr/ aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilir,

Ya da size en yakın Albaraka Türk Şubesi‘ne giderek öğrenebilirsiniz.

Bir katılım bankası olduğundan, faiz terimini tabiri caizse dışarıda bırakan Albaraka Türk kredi kartlarının tamamında, kâr mahrumiyeti politikası uyguluyor. Buna binaen, asgari ödeme oranını %100 olarak belirleyen banka, kredi kartının borcundan dolayı kapatılması halinde, borcun geciktiği gün kadar, %2.75 oranında kâr mahrumiyeti oranı uyguluyor.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, kartınızın 1000 TL borcu varsa, asgarisi de 1000 TL olarak belirleniyor; ancak o ay 300 TL ödeme yapmanız ve kartınızın kullanıma kapatılması halinde, borcunuzu ödemediğiniz gün kadar kar mahrumiyeti işleniyor. 20 Gün boyunca borcunuzu ödemediğinizi varsayarsak, 20 günün sonunda borcunuza ek 12,83 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Albaraka Türk’ün World anlaşmalı klasik kredi kartı. Yapacağınız tüm harcamalar ile kazanacağınız world puanları anlaşmalı işyerlerinde kullanabilirsiniz. Kredi kartınının klasik versiyonunda limitler diğerlerine göre daha düşük olur.

Albaraka World Klasik Kart başvurusu https://albarakaworldcard.com/#basvuru üzerinde yer alan form aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Form sırasında sizden talep edilecek bazı bilgiler vardır. Bu sebeple kredi kartı başvuru formunuzu doldurmadan önce ön onay için cep telefonunuzu ve kimlik bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Başvuru sonucunuzu bankanın incelemesinin ardından cep telefonunuza iletilecek olan SMS ile öğrenebilirsiniz.

Albaraka world platium kredi kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.