En İyisi Kredi

Albaraka World Platinium Kart Limit Yükseltme

01.11.2019
32
Albaraka World Platinium Kart Limit Yükseltme

Albaraka World Platinium Kart ile medikal, yol, seyahat ve daha pek çok konuda ayrıcalık sunan Asistans Hizmetleri’nden faydalanmanın yanı sıra, Worldpuan kazanabilir, taksitli alışverişin keyfi yaşayabilirsiniz.

Özellikleri

Alışverişlerinizde Worldpuan biriktirebilir, kazandığınız ödül puanları dilediğiniz zaman harcayabilirsiniz.

World üyesi işyerlerinde taksitli alışveriş fırsatı yakalarsınız.

World Platinum Kart sahiplerine özel hizmet veren müşteri temsilcimize (0216) 666 0 444 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilir, dilediğiniz zaman özel destek alabilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı TAV Primeclass İç ve Dış Hatlar Lounge’larına bir misafirinizle ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

Yol Yardım Hizmetleri ,Konut Yardım Hizmetleri , Seyahat Yardım Hizmetleri , Medikal Yardım Hizmetlerinin daha fazlasının sunulduğu Asistans Hizmeti’nden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde kredi kartı limitleri zaman zaman yetmeyebiliyor. İnsanoğlu ihtiyaçları gün geçtikçe arttığı için bir süre sonra kredi kartı limitiniz yetmemeye başlıyor. Albaraka Türk kredi kartı limit arttırma sayesinde limitini arttırmak istediğiniz kredi kartınızın limitini genişletebilmeniz mümkün. Eğer Albaraka Türk kredi kartına sahip iseniz ve bu kredi kartınızın limiti size yetmiyor ise Albaraka Türk kredi kartı limit arttırma sayesinde kredi kartınızın limitini arttırın.

Kredi kartınızın limitini arttırmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından kredi kartları bölümünde bulunan limit işlemlerini kullanabilir; 444 5 666 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya size en yakın Albaraka Türk şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka World Platinium Kart Limiti Düşürme

Kredi kartınızın limitini azaltmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından kredi kartları bölümünde bulunan limit işlemlerini kullanabilir; 444 5 666 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya size en yakın Albaraka Türk şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka bir katılım bankası olduğundan dolayı kredi kartları da faizsiz hizmet vermektedir. Bunu biraz açıklayalım, faiz unsuru barındırabilecek özellikler dışında tüm World özellikleri kredi kartınızda mevcut oluyor. Nakit çekimi, vade farklı taksit imkanları kartın kullanımında faiz unsuru barındırabildiğinden dolayı kapalıdır. Albaraka Worldcard‘ın asgari ödeme sistemi de biraz farklı şöyle ki, asgari ödeme oranı harcamalarınızın yüzde 100’üne denk gelmektedir. Yani, faiz alınmayacağından dolayı asgari ödeme tutarı yoktur ve her ay harcadığınız kadarıyla tüm ekstre borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Albaraka World Platinium Kart Limiti Sorgulama

Kart limitinizi öğrenmek için;

444 5 666 ya da 0850 222 5 666 numaralı Alo Albaraka’yı arayabilir,

Limit İşlemlerinizi Mobil Şube, İnternet Bankacılığı, https://esube.albarakaturk.com.tr/ aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilir,

Ya da size en yakın Albaraka Türk Şubesi‘ne giderek öğrenebilirsiniz.

Bir katılım bankası olduğundan, faiz terimini tabiri caizse dışarıda bırakan Albaraka Türk kredi kartlarının tamamında, kâr mahrumiyeti politikası uyguluyor. Buna binaen, asgari ödeme oranını %100 olarak belirleyen banka, kredi kartının borcundan dolayı kapatılması halinde, borcun geciktiği gün kadar, %2.75 oranında kâr mahrumiyeti oranı uyguluyor.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, kartınızın 1000 TL borcu varsa, asgarisi de 1000 TL olarak belirleniyor; ancak o ay 300 TL ödeme yapmanız ve kartınızın kullanıma kapatılması halinde, borcunuzu ödemediğiniz gün kadar kar mahrumiyeti işleniyor. 20 Gün boyunca borcunuzu ödemediğinizi varsayarsak, 20 günün sonunda borcunuza ek 12,83 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Albaraka Türk’ün World anlaşmalı Platinium kredi kartı. Yapacağınız tüm harcamalar ile kazanacağınız world puanları anlaşmalı işyerlerinde kullanabilirsiniz. Kredi kartınının klasik versiyonuna göre limitler daha yüksek olur.

Albaraka World Klasik Kart başvurusu https://albarakaworldcard.com/#basvuru üzerinde yer alan form aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Form sırasında sizden talep edilecek bazı bilgiler vardır. Bu sebeple kredi kartı başvuru formunuzu doldurmadan önce ön onay için cep telefonunuzu ve kimlik bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Başvuru sonucunuzu bankanın incelemesinin ardından cep telefonunuza iletilecek olan SMS ile öğrenebilirsiniz.

Anadolubank world kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.