En İyisi Kredi

Anadolubank Worldcard Kart Limit Yükseltme

02.11.2019
29
Anadolubank Worldcard Kart Limit Yükseltme

Anadolubank Worldcard Kart, World Üye İşyerleri’nde kullanıldığında taksit ve Worldpuan imkanı veren, dünyanın her yerinde Visa ve Mastercard logosunun olduğu tüm noktalarda geçerli kredi kartıdır. Anadolubank Worldcard’ınız ile World sistemine dahil 200.000’i aşkın üye işyerlerinde 12 aya kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Her alışverişinizde Worldpuan kazanırsınız, kazandığınız Worldpuanlar ile World sistemine dahil 200.000’i aşkın üye işyerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz. Yapılan her 10 TL alışverişiniz size 1 Anadolubank Worldpuan kazandırır. Her 1 Worldpuan 0,005 TL’ye eşittir. Yurt içinde Anadolubank ve diğer tüm banka ATM’lerinden, yurt dışında VISA ve MasterCard logosu taşıyan tüm ATM’lerden nakit avans çekebilirsiniz. Ek kartlarınızın limitlerini dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Worldcard kredi kartınızın limitini arttırmanızın farklı yolları bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabilriz;

Anadolubank Çağrı Merkezi’ni arayarak: Anadolubank Çağrı Merkezi’nin iletişim numarası 0 850 222 55 50’İ arayarak yetkili kişilerle görüşerek kredi kartı limitinizi arttırabilirsiniz.

 Anadolubank internet şubesinden: Worldcard kredi kartı limitinizi Anadolubank’ın internet şubesinden de arttırabilirsiniz.

Anadolubank internet şubesine https://isube.anadolubank.com.tr/ibanking/open.html linkinden ulaşabilirsiniz. Bu linke tıklayıp kullanıcı kodunuzu veya T.C kimlik numaranızı ve size özel olan parolanızı girdiğinizde internet şubesine giriş yapmış olursunuz. Daha sonra buradan gerekli talimatlarını yerine getirerek limitinizi arttırabilirsiniz.

 Anadolubank şubelerinden veya ATM’lerden: En yakın Anadolubank şubesine giderek bu konuyla ilgilenen kişilerle görüşüp kart limitinizi arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Gelir durumunuzun ve mal varlığınızın arttığı durumda bunları belgeleyerek gerek faks yolu ile gerekse şubeye giderek limit arttırabilirsiniz.

Anadolubank Worldcard Kart Limiti Düşürme

Öncelikle hangi bankanın müşterisi olursanız olun, kredi kartınızın limitini kolaylıkla düşürebilirsiniz. Ancak bankanızın bu işlemi gerçekleştirmesi için kredi kartı borcunuzun olmaması gerekiyor. Eğer kart borcunuz varsa maalesef bu talebiniz askıya alınabilir. Ancak borcunuzu ödediğinizde bankanız limit düşürme talebinizi ciddiye alacaktır.

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Anadolubank telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak 7/24 hizmet veren 0 850 222 55 50 talebinizi sadece saniyeler içerisinde bankaya iletmeniz mümkündür. Telefonla görüştüğünüz banka temsilcisi sizden bazı kişisel bilgilerinizi iletmenizi isteyebilir.

Anadolubank ait herhangi bir şubesine giderek de kredi kartınızın limitinin düşürülmesi talebinizi iletebilirsiniz. Bankalarda hazır dilekçeler mevcut. Bu dilekçeyi doldurarak banka görevlisine iletmeniz talebinizin bankaya ulaşması için yeterli olacaktır.

Anadolubank Worldcard Kart Limiti Sorgulama

Anadolubank’ın 3500 liraya kadar limiti arttırılabilen kredi kartı Anadolubank Worldcard ile kullanıcılar 200.000’den fazla üye iş yerinden 24 aya kadar taksitle alışveriş yapma imkanı kazanıyorlar. Worldcard’ın Wordlpuan uygulaması Anadolubank Worldcard için de geçerli. Kart sahipleri 10 liralık alışverişlerde 1 Worldpuan kazanıyorlar.

Standart limit aralığı 1500 TL ye kadardır.

Yıllık Klasik kart ücreti 75 TL, Ek kart ücreti 37 TL’dir. Yıllık kart ücretleri kart sahibine teslim edildikten sonra ilk kullanımına takiben her yıl alınır

Ödemeler tüm Anadolubank şubelerinden, internet şubesinden, otomatik ödeme verilerek vadesiz yada kredili mevduat hesaplarından, EFT talimatı ile diğer bankalardan veya diğer bankaların yurt içi ATM’ lerinden masraf  ödenerek yapılabilir.

Yurt içi diğer banka ATM’lerinden masraf ödenerek kredi kartı limit ve kredi kartı borç bilgileri  sorgulanır.

Ayrıca Anadolubank Worldcard limitinizi;

İnternet ve Mobil şubelerden https://isube.anadolubank.com

0850 222 55 50 Numaralı Çağrı merkezinden

Anadolubank Şube ve ATM’lerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

Citibank Axcess kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.