En İyisi Kredi

Burgan Bank Konut Kredisi

08.10.2019
33
Burgan Bank Konut Kredisi

Burgan Bank konut kredisi alanında tüketicilere iki farklı seçenek sunarak, tüketicinin avantajlarını arttırıyor. İster Burgan Bank konut özel kredisi isterseniz de konut kredisini seçerek hayallerinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. İki konut kredisi tipinde de faiz oranlarında değişiklikler olsa da 120 aya varan vade seçeneği ile ön plana çıkıyor. Burgan Bank ile hayallerinizdeki ev sizin olacak. Burgan Bank’ın sunduğu avantajlı konut kredisi faiz oranları ile ve 120 aya kadar olan vade seçenekleri ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Burgan Bank kredi seçenekleri ile bütçenize uygun ödeme planı da oluşturabilirsiniz.

Burgan Bank bankasına ait tüm kredi ürünleri karşılaştırabilir, kredi hesaplaması yapabilir ayrıca Burgan Bank en düşük faiz oranlarını bulabilirsiniz. Ayrıca Burgan bankasına ait ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve diğer kredilere başvuru yapabilirsiniz.

 

Burgan Bank Konut Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz

Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi

Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

 

Burgan Bank Konut Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarını belirleyin.
  2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerizi hatasız doldurun.
  3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
  4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
  5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
  6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
  7. Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Burgan Bank Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Tapu fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

Burgan Bank konut kredisi ürünlerine başvuruda bulunmanız için TC kimlik numaranızla internet üzerindeki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Bunun yanında telefon bankacılığıyla ön başvurunuzu yapmanız mümkün. Konut kredisine ön başvuru yapmanız için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve gelirinizi belgelemeniz gerekmektedir. Ön başvurunuzun değerlendirilmesi sonucunda istenilecek diğer belgeler sonucunda kredi başvurunuz tekrar gözden geçirilir. Almak istediğiniz konut ekspertiz tarafından değerlendirilerek, ekspertiz raporuna göre kullanmak istediğiniz kredi tutarı belirlenir. Karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra da konut kredinizi kullanmaya başlarsınız. Konut kredisi sürecinde Burgan Bank yetkilileri sizlere her aşamada destek olmakla birlikte kişiye özel konut kredisi için çeşitli avantajlar da sağlamaktadır.

Kredi Tahsis ücreti, kullanacağınız kredi tutarının binde 5’i kadardır. Konut sigortası ve DASK prim ücreti yıllık maksimum tutar 500 TL’dir. Konut sigortası ve DASK prim tutarı ortalama olarak alınmıştır; bu tutar lokasyona ve m²’ye göre değişiklik göstermektedir

Özellikleri

Burgan bank ile hayalinizdeki konutu almak hayal değil. Yeter ki isteyin ve istekli olun. Ödeme gücünüze göre de kredi taksitlerinizi siz belirleyebiliyorsunuz. Ama en uzun vadenin 120 ay olduğunu da yine belirtelim. 10 yıl oldukça uzun bir süre ve yavaş yavaş borcunuzu ödeyebilirsiniz. 10 yılın sonunda da eviniz sizin olacaktır. En düşük faiz oranı %0,96 dır. En yüksek faiz oranı ise %1 dir. Kredi vadesi arttıkça faiz oranı da artmaktadır.Yalnız yinede 120 ay vade için %1 faiz oranı fena değildir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.