En İyisi Kredi

Citibank Taşıt Kredisi

09.10.2019
35
Citibank Taşıt Kredisi

Global bankalar içerisinde 200 yıllık deneyimiyle ön plana çıkan Citibank; 100’den fazla ülkede, yaklaşık 200 milyon müşteriye hizmet veren seçkin bir banka olarak dikkat çekiyor. Türkiye’de ilk kez 1976 yılında kurumsal bankacılık faaliyetleri ile başladığı hizmetlerine, 1981 yılından itibaren şube statüsü alarak devam ediyor. Türkiye’deki baraj, santral, otoyol gibi birçok büyük projenin finansmanında etkin roller alan Citibank; 2007 yılından bu yana bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra, menkul kıymetler hizmeti de gerçekleştiriyor.

Ünlü Rockefeller Ailesi’nin bir kuruluşu olan CitiGroup Birleşik Bankalar A.Ş bünyesinde yer alan banka, içinde oluşturduğu “Citibank Topluma Katkı Programı” ile kendi çalışanlarının gönüllü katılımını sağlayarak eğitim ve sürdürülebilir kalkınma için çeşitli faaliyetler sürdürmeye devam ediyor. Bu bağlamda; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Anne Eğitim Çocuk Vakfı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Genç Başarı Eğitim Vakfı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği gibi birtakım sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışarak önemli sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alıyor

 

Citibank Taşıt Kredisi Başvurusu

Citibank üzerinden bir kredi çekimi yapmak istiyorsanız telefon ve internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun haricinde diğer bankalar gibi Citibank’da çeşitli şekilde kredi başvuruları almaktadır. Aşağıda yerinizden kalkmadan başvurabileceğiniz tüm seçenekleri detaylı olarak anlattık. Dilerseniz direkt olarak Citibank’ın şubesine gidebilir ve orada yüz yüze görüşerek bir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Gitmeden önce yanınızda götürmeniz gereken evrakları bilmenizde yarar var:

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

Maksimum Vade: 48 ay
Alınacak Ücretler: Kullandırılan kredi tutarının binde 5’i
Yaş Kriteri : Kredi vade sonunda maksimum 70 yaşın geçilmemiş olması gereklidir. Emekli müşterilerimiz için  yaşın kredi  vade bitiminde 75’i geçmemesi gerekir.
Kefil Durumu: Kefilsiz yapılan değerlendirme sonunda bankanın kefil talep etme hakkı var.

 

Gereken Belgeler

Hem sıfır kilometre hem de ikinci el taşıt kredileri için, gerekli evraklar aşağıda ki gibi belirtilmiştir. Elbette ki, Şekerbank ticari taşıt kredisi alacak kişilerin de bu evrakları hazır halde bulundurması gerekirken, ek olarak diğer ticari belgelerin de istenmesi gerekebilir. Çünkü, hangi sektörde ticari amaç ile uğraştığınızın belgelenmesi ve bankalara teslim edilmesi söz konusu olacaktır. Bu bilgilerin kanıtlanması ve bankalara teslim etmesi gerekiyor. Konu hakkında müşteri temsilcileri tüm detayları sizlere sunabilecektir.

Başvuru formu

Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
Başvuru sahibine ait gelir belgesi
Bordro veya İşyeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri
Serbest meslek sahibi kişilerden vergi levhası-ticaret sicil gazetesi-imza sirküleri ve oda sicil kaydı.
Varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösterir belgeler (tapu, araç ruhsat fotokopisi, başka banka kredi kartı ekstresi, kira kontratı ve gayrimenkullere ait tapu fotokopisi v.b)
Yapılacak inceleme sonrası bankanın ilave belge, teminat ve kefil talep etme hakkı saklıdır.

İzlenecek Adımlar

  1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.
  2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
  3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
  4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
  5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Yeni bir araba almak veya eskiyen arabanızı yenilemek istediğinizde, Citibank’a bireysel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurularını çok kısa sürede sonuçlandıran Citibank, müşterilerinin taşıt kredisi ihtiyaçlarına sağladığı hızlı geri dönüşle de farkını ortaya koymaktadır. Dönem dönem kredi kampanyaları da düzenleyen Citibank’tan 48 aya kadar taksitlendirme ile kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Güncel Citibank kredi kampanyalarını öğrenmek için internet bankacılığından ve telefon bankacılığından kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Citibank aracılığıyla MTV ödeme sürecinizi de kolaylıkla gerçekleştirebilir; CitiDirect İnternet Bankacılığı’nı kullanarak, 2016 MTV fiyatları hakkında bilgi alabilir ve 2016 MTV hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla yürütebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.