En İyisi Kredi

Citibank Wings Kart Limit Yükseltme

04.11.2019
26
Citibank Wings Kart Limit Yükseltme

Citibank Wings kart ile Citibank müşterileri, Wings kartın müşterilerine sağladığı chip para, taksit ve kampanya özelliklerinden faydalanabilecekler. Bunun yanı sıra Citibank’ın daha önce kredi kartlarında vermiş olduğu kredi kartınızdaki kullanılabilir limitin, %75’ye kadarını nakite çevirmenize yarayan aktif limit, nakit olarak kullanabileceğiniz ek bir limit sağlayan ekstra nakit, diğer kredi kartlarına ait tüm borçlarınızı Citi Kredi Kartı’nıza aktarmanıza yaran borç transferi özelliklerini de yeni Citibank Wings kartınızda kullanabileceksiniz.

ATM ve Şubelerden: Citibank daha çok yurt dışında hizmet verdiği için belki Citibank ATM sine ulaşarak.

Telefon Bankacılığı: İnternet bankacılığı dışında, 444 0 500 ü arayabilir ve buradan kredi kartı limit artırma talebi işlemini yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından: https://www.citibank.com.tr/gcb/turkish/index.htm

Citibank Wings Kart Limiti Düşürme

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Öncelikle hangi bankanın müşterisi olursanız olun, kredi kartınızın limitini kolaylıkla düşürebilirsiniz. Ancak bankanızın bu işlemi gerçekleştirmesi için kredi kartı borcunuzun olmaması gerekiyor. Eğer kart borcunuz varsa maalesef bu talebiniz askıya alınabilir. Ancak borcunuzu ödediğinizde bankanız limit düşürme talebinizi ciddiye alacaktır.

Citibank telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak 7/24 hizmet veren 444 0 500 talebinizi sadece saniyeler içerisinde bankaya iletmeniz mümkündür. Telefonla görüştüğünüz banka temsilcisi sizden bazı kişisel bilgilerinizi iletmenizi isteyebilir.

Citibank’a ait herhangi bir şubesine giderek de kredi kartınızın limitinin düşürülmesi talebinizi iletebilirsiniz.

Citibank Wings Kart Limiti Sorgulama

Artık hemen hemen herkesin ihtiyacı olduğu, kullandığı ve almak için çaba harcadığı bir kart var. Bunun adı kredi kartı, kredi kartları birçok insan için kolaylık sunarken birçok insanı da bataklığa sürükleye biliyor. Bu tamamen bireyin o kartı bilinçli ya da bilinçsiz kullanması ile alakalı bir durumdur. İnsanların her alanda tercih ettiği bu kredi kartları, internet bankacılığı ile kullanabilir bir hale gelmiş ve internet üzerinde gezinirken beğendiklerinizi veya telefon faturalarınızı, ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. İnternet bankacılığının size en büyük sunduğu hizmetlerden biri de Citibank kredi kartı limiti sorgulama işlemini yapabiliyorsunuz. Bu sorgulama işlemini sadece bilgisayar üzerinden değil, artık gelişen teknoloji ürünleri ile tablet ve telefondan da bu işlemi yapabilirsiniz.

 İnternet Bankacılığından:

Citibank internet şubesine girin.

Parola almak için kart bilgilerini doldurun.

Kartınız için internet parolanızı alın.

Girilen ana sayfadan limitinizi öğrenebilirsiniz.

Buradan ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: İnternet bankacılığı dışında, 444 0 500 ü arayabilir ve buradan kredi kartı limiti sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

ATM ve Şubelerden: Citibank daha çok yurt dışında hizmet verdiği için belki Citibank ATM sine ulaşmanız zor olabilir, ama bulunduğunuz bölgede bir ATM varsa oradan da kredi kartınızı taktıktan sonra şifre girip seçeneklerden sorgulayabilirsiniz. Kredi kartınızı limit sorgulama işlemlerini, hangi kartı bulundurmaktaysanız hemen hemen aynı işlemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Citibank Wings kredi kartınız ile yapmanız gereken bulunan karta göre internet bankacılığından parola almak ve internet bankacılığına bağlanarak limitinizi sorgulayabilirsiniz.

Denizbank bjk bonus kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.