En İyisi Kredi

Fibabanka Konut Kredisi

11.10.2019
35
Fibabanka Konut Kredisi

Fibabanka’da 120 aya varan vade seçenekleri ve piyasadaki faiz değişimlerinden etkilenmeyen sabit taksit avantajlarıyla ev sahibi olabilirsiniz. 10 yıla kadar uzayan vade alternatifleriyle piyasadaki faiz değişimlerinden etkilenmeden sabit taksitlerle ev sahibi olmanın ayrıcalığı. Fibabanka Konut Kredisi, 120 aya varan vade ayrıcalıklarıyla, bütçenizde en uygun ödeme planını oluşturmanızı sağlıyor olabilir. Konut Kredisine başvurmak için https://www.fibabanka.com.tr/basvuru-formlari/konut-kredisi-basvuru-formu adresini kullanabilir veya size en yakın şube ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Fibabanka Konut Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz

Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi

Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

 

Fibabanka Konut Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarını belirleyin.
  2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerizi hatasız doldurun.
  3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
  4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
  5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
  6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
  7. Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Fibabanka Konut Kredisi Başvurusu Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Tapu fotokopisi

Gelir Belgesi:

Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz. Kredi gerçek kişiler tarafından kullanıldığı takdirde BSMV ve KKDF’den muaftır. Gerçek kişi adına kullanılan sabit faizli kredilerde erken ödeme yapıldığında, kalan vade 36 ayı geçmiyorsa anapara tutarının %1’i, kalan vade 36 aydan fazla ise anapara tutarının %2’si kadar erken ödeme ücreti alınır. Teminat olarak konut ipoteğine alınır. Ödeme gücünüz yüksekse kısa vadeli kredi talebinde bulunabilirsiniz. Çünkü kısa vadede taksit miktarı yüksek olacaktır. Ancak ödeme gücünüzün belirli bir limitin üzerinde olma şansı yoksa unutmamanız gereken uzun vadeli krediye yönelmek olacaktır. Uzun vadeli kredide toplam miktar yüksek olsa da aylık taksit miktarı yeterli seviyede olabilmektedir. Bu konuda gerekli bilgiye ulaşmadan hiçbir bankaya kredi başvurusu yapmamanız tavsiye edilmektedir.

 

Fibabanka Hakkında

İşadamı Hüsnü Özyeğin, kurduğu Finansbank’ı 2006 yılında Yunanistan’ın National Bank of Greece’e satmış ardından Millenium Bank’ın Türkiye kolunu satın almıştı. Daha sonra Özyeğin Aralık 2017’de Fibabank’ı kurdu. Banka ardından büyüme içerisine girerek 60’dan fazla şehirde şube açtı ve büyümeyi de sürdürüyor. Banka kurumsal, ticari, KOBİ, bireysel, tarım ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. Hissedarlık Sözleşmesi ile; International Finance Corporation European Bank for Reconstruction and Development Fibabanka’ya ortak olmuştur.

 

Fibabank’ın insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için onlara ev alma fırsatı sunuyor. Uzun süreli vade seçenekleri ile doğru bir yatırım yaparak uzun süredir ihtiyacınız olan evi alma şansını bu sayede olacaktır. Tabi sektörde ki diğer bankalarda olduğu gibi bu bankada müşterilerine bu hizmeti sunmanın karşılığını beklemektedir. Başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli detay başvurunun TL üzerinden yapılabileceğidir. Gerçek kişi olarak krediye başvurulması halinde KKDF ve BSMV masfrafı alınmamaktadır. Konut ipotekli olarak teslim edilir ve banka istemesi halinde bunun yanında kefilde talep edebilmektedir.

Fibabanka Konut Kredisi

Fibabanka  bayram, tatil, evlilik, eğitim, sağlık, bilgisayar, mobilya, beyaz eşya gibi harcamalarınız için nakit ihtiyacı duyduğunuz anda 60 aya varan vade seçenekleri ve uygun ödeme koşullarıyla sunduğu çeşitli tipte krediler ile dikkat çekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.