En İyisi Kredi

HSBC Premier Kredi Kart Limit Yükseltme

16.11.2019
22
HSBC Premier Kredi Kart Limit Yükseltme

HSBC Premier Kredi Kart olarak, çocuklarınızın en iyi eğitimi almasının sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle Global Premier Hesabı ile size ve ailenize destek olmak için yurt dışı eğitim süreci boyunca tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri sunuyor.

Global Premier Hesabınızı TL, USD, EUR, GBP, CAD ve AUD para birimleri cinsinden açabilir ve hesabınızı yurt dışındaki ana hesabınız olarak kullanabilirsiniz. HSBC Premier Banka Kartı’nızı kullanarak, yurt dışındaki tüm ATM’lerden komisyon ücreti ödemeden USD, EUR, GBP, CAD ve AUD çekebilirsiniz.

Tüm kanallardan, döviz transferi dahil, tüm para transferlerini, ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Limitler, kart hamilinin gelir durumu, işindeki pozisyonu, mal varlığı vb. dikkate alınarak Bankanın belirlediği kriterlere ve yasal regülasyonların belirttiği kurallara göre saptanır. Limit artışı için bu faktörlerdeki değişikliğin belgelenmesi, ayrıca müşterinin o ana kadarki harcama ve ödeme kayıtlarının olumlu olması gerekmektedir.

HSBC Premier Kredi Kart limitinizi artırmak için şubelere gitmeniz ya da HSBC Bank Telefon Bankacılığı ile 0850 211 0 111’e başvurmanız gerekmektedir.

Kartınız hayat tarzınıza ayak uydursun isterseniz, HSBC Premier Kredi Kart tam da size göre. Ücretsiz ödüller ve indirim kampanyaları ile dönemsel olarak müşterilerini pek çok sektörde sevindiren bu kredi kartı, her alışverişinizde size puan kazandırır; ancak puanınızı nasıl harcayacağınızı siz seçersiniz: Dilerseniz Advantage Nakitpuan’a dönüştürüp alışverişlerinizde kullanır, dilerseniz Tatilpuan’a dönüştürüp tatil masraflarınızda kullanırsınız

HSBC Premier Kredi Kart Limiti Düşürme

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirtmiştir. Yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Bankalar, limiti azaltmada sorun çıkarmaz iken limit yükseltme işlemlerinde aynı gün işlem yapmayarak mevduat ve not ortalamalarınızı analiz ederek 2-3 gün içerisinde nihai kararını olumlu/olumsuz olarak sms ile bildiriyor.

Müşteri Hizmetleri: 0850 211 0111 Numaralı hatta, HCBC bireysel müşteri hizmetleri ekibi bulunuyor ve kredi kartı işlemleri menüsünden bu hat sayesinde HCBC kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkün. Kredi kartınızın ön yüzündeki numarayı muhtemelen sizden isteyecek HCBC müşteri hizmetlerini ararken; kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

 Şubeler: Herhangi bir HCBC şubesinde de, HCBC kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kimliğinizi de yanınızda bulundurarak bir müşteri temsilcisi ile görüşmek.

HSBC Premier Kredi Kart Limiti Sorgulama

SMS Bankacılığı sayesinde Turkcell hatlı cep telefonunuzdan bilgi almak istediğiniz hizmetin adını ve bir boşluk bırakarak bilgi alacağınız kart numarasının son 6 hanesini yazıp 4477’ye kısa mesaj göndererek kartınızda birikmiş olan NakitPuan miktarınızı öğrenebilirsiniz. Turkcell hatlı cep telefonunuzdan 4477’ye SMS gönderdiğinizde, cevap en kısa sürede 3310 numarasından cep telefonunuza iletilecektir. Kayıt olmanıza ya da aktivasyon sağlamanıza gerek olmadan anında kredi kartı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Örnek SMS:

EKSTRE 123456

Örnek Cevap SMS’i:

Ekstre Borç Bakiyesi’nde sadece TL borcu olanlar için;

01/01/2009’da kesilen ve son ödeme tarihi 11/01/2009 olan ekstrenizdeki toplam borç bakiyeniz X TL ve ödenmesi gereken asgari tutar X TL dir. HSBC

Ekstre Borç Bakiyesi’nde TL ve USD borcu olanlar için;

01/01/2009 tarihli ve son ödemesi 11/01/2009 olan ekstre toplam borcu X TL ve X USD, ödenmesi gereken asgari tutar X TL ve X USD dir. HSBC

 

ICBC Bonus Classic kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.