En İyisi Kredi

HSBC Taşıt Kredisi

12.10.2019
32
HSBC Taşıt Kredisi

HSBC Taşıt Kredisi Hesap Makinesi ile almak istediğiniz kredi miktarı için farklı vade seçeneklerinde aylık ne kadar ödemeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Kredi masraflarını öğrenmek için hemen Kredi masraflarını öğrenmek için hemen https://www.hsbc.com.tr/hsbc/urun-ve-hizmet-ucretleri#t2 tıklayın.

 

HSBC Taşıt Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

 

HSBC Taşıt Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.
  2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
  3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
  4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
  5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

HSBC Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Araç Ruhsat fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

HSBC bankasından “0” kilometre veya 2. el oto kredisi alabilirsiniz. HSBC, almak istediğiniz aracın değeri 50.000 TL’nin üzerinde ise 50.000 TL’lik bölümü için %70, kalan bölümü içinse %50 oranında kredilendirme yapmaktadır. HSBC’den alacağınız taşıt kredisi, maksimum 48 aylık geri ödeme planına sahiptir.

HSBC, taşıt kredisi alan müşterilerine “erken ödeme”, “ara ödeme” ve “otomatik ödeme” gibi kolaylıklar sunmaktadır. Faiz oranları dönemsel olarak değişiklik gösterdiği için güncel bilgilere banka şubelerinden ulaşabilirsiniz. Tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi avantajı da bulunmakta olup taşıt kredilerinde kefil istenmemekte, sadece taşıt teminatı talep edilmektedir.

HSBC oto kredisine başvururken hazır etmeniz gereken evraklar; kimlik belgesi, ücretli çalışanlar için son ayın maaş bordrosu, bordro yerine antetli kağıt verilmişse şirketin imza sirküleri, serbest çalışanlar için vergi levhası, işletme sahibi için ticaret sicil gazetesi, aracın proforma faturası ve başvuru formunda belirtilen adrese ait yeni tarihli bir faturadır. Banka, gerekli gördüğü durumlarda ek belgeler ve teminatlar isteme hakkını saklı tutmaktadır.

Özellikler

0 km. taşıt alımlarında, aracın değeri 100,000 TL’nin üzerinde ise 100,000 TL’sına kadar olan kısmı için %70, 100,000 TL’sı üzerindeki tutar için %50’sini, kredi olarak kullanabilirsiniz.

  1. el taşıt alımlarınızda* ise kasko bedelinin maksimum TL kredilerde %70’ini, kredi olarak kullanabilirsiniz.

Maksimum vade 48 aydır.

Uygun faiz oranı avantajının yanı sıra, “erken ödeme”, “ara ödeme” ve otomatik ödeme kolaylığından yararlanırsınız.

Taşıt Kredisi talepleriniz, kefilsiz, sadece taşıt rehni teminatıyla değerlendirilir.

Talebiniz olması durumunda, Kredili Hayat Sigortası ile ecelen/kaza sonucu yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlanmakta ve riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuz teminat altına alınmaktadır.

Tüm kredi vadesi boyunca geçerli olacak şekilde, tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi avantajından yararlanırsınız.

  1. el taşıt alımlarında kullanılacak taşıt kredilerinde, taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, bankamızın uyguladığı maksimum vade seçenekleri geçerli olmak kaydıyla, 8 yılı aşamaz.

 

HSBC sözcüğü, bankanın “Hong Kong and Shangai Banking Corporation” isminin kısaltmasıdır. 2015’de 150. yaşını kutlayan ve dünyanın en eski ve köklü bankalarından biri olan HSBC, Hong Kong’da 1865 yılında kurulmuştur. 1839’da Hong Kong’un İngilizlere geçmesi sonrasında bankanın genel merkezi Londra’ya taşınmış olup banka günümüzde de Londra merkezli olarak çalışmalarına devam etmektedir. Dünya genelinde 10.000’den fazla ofisi, 300.000’in üzerinde çalışanı ve milyonlarca müşterisi ile bankacılık sektörünün öncülerindendir. Sektörde en gelişmiş teknolojileri kullanan HSBC’nin kendini sürekli yenileyen internet, interaktif TV, telefon, cep telefonu bankacılık özelliklerinin yanı sıra, e-ticaret fonksiyonu da bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.