En İyisi Kredi

ICBC Bankası Konut Kredisi

13.10.2019
28
ICBC Bankası Konut Kredisi

2015 yılında ismini ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) olarak değiştiren Tekstil Bank, bankacılık faaliyetlerine devam etmekle birlikte pek çok alanda müşterisine avantaj sağlamaktadır. ICBC konut kredisi yanında diğer bireysel kredi türlerinde de faaliyet göstermektedir. ICBC konut kredisine Yeni Evim Kredisi ismi verirken çeşitli kampanyalarla esnek ödeme planları da sağlamaktadır. 120 aya varan vade seçenekleri ve sabit faiz oranları ile ev sahibi olmak için beklemeyin.

 

ICBC Bankası Konut Kredisi Başvurusu

ICBC konut kredisi başvuru öncesinde kredi notunuzu gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bilindiği gibi kredi notu, kredi başvurunuzun onaylanması için oldukça önemli bir etkendir. Bu yüzden konut kredisine başvurmadan önce kredi notu, geçmiş borç durumu, hali hazırda var olan borç durumu, gelir durumu gibi etkenlere dikkat etmenizde fayda olacaktır. Almak istediğiniz konut ile ilgili de bir araştırma yapmak da önemli bir unsurdur. ICBC bank yeni konutlara, yapımı henüz bitmiş olan konutlara kredi vermektedir. Yaşı 20 seneyi geçmiş olan konutlar için konut kredisi kullanılamaz. Ekspertiz raporuna göre söz konusu kredi başvurusu sonuçlanır.

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz

Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi

Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

 

ICBC Bankası Konut Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarını belirleyin.
  2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerizi hatasız doldurun.
  3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
  4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
  5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
  6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
  7. Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

 

ICBC Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Tapu fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

Konut Kredisi, konut almak isteyenler için uzun vadede kira öder gibi ev sahibi olma olanağı sağlayan ipotekli konut finansmanıdır. Detaylı bilgi için yakın şubeye başvurabilir, ICBC Turkey Telefon Şubesini (444 00 50) arayabilirsiniz. Yapılacak inceleme ve istihbarat sonucu Bankamızın ilave belge ve teminat isteme hakkı saklıdır. Örneğin; adres paylaşım sistemi üzerinden adres teyidi yapılamadığı taktirde, müşterilerin adlarına düzenlenmiş ve en fazla üç ay öncesine ait olan elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir faturayı Şubemize ibraz etmeniz gerekmektedir. Azami kredi limiti, Bankanın yaptıracağı ekspertiz değerlendirmesi sonucunda belirlenecektir.

 

ICBC konut kredisi hesaplama için müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Bireysel kredilerle konut kredisi kıyaslandığında, konut kredilerinin vadesi daha uzun faiz oranları daha düşüktür. Sabit faiz oranları ve vade seçenekleri ile kullanmak istediğiniz kredi tutarını kendiniz hesaplayabilir, bütçenize uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için ICBC uygun faiz oranları ile her bütçeye uygun konut kredisi sunmaktadır. Bilgisayarınız aracılığıyla online olarak kendinize uygun konut kredisi ödeme planını hesaplayabilirsiniz. Ayrıca ICBC konut kredisini hesaplarken KKDF ve BSMV vergilerinden muaf olduğunuzu unutmalısınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.