En İyisi Kredi

ICBC Taşıt Kredisi

13.10.2019
28
ICBC Taşıt Kredisi

ICBC Turkey olarak, Taşıt Kredisi’ne Yeni Arabam Kredisi diyoruz. Çünkü yeni arabanızın heyecanını paylaşmak istiyoruz.

Yeni Arabam Kredisi ile 0 km araçlarda anahtar teslim fiyatının 120.000 TL’sine kadar %70’i, 120.000 TL üstünde kalan kısmı için de %50’si oranında finansman sağlanır. Kredinizi size uygun vadede kullanabilir, trafik ve kasko sigortanızı da şubelerimizden kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Hemen Başvurmak için https://www.icbc.com.tr/tr/basvuru/kredi-hesaplama/Kredi-Hesaplama/396/1094/0?t=12&p=34 tıklayınız

 

ICBC Taşıt Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

 

ICBC Taşıt Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.
  2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
  3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
  4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
  5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

ICBC Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Araç Ruhsat fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

ICBC Turkey, bireysel bankacılık kapsamında müşterilerine taşıt kredisi hizmeti veren bankalar arasındadır. Eski adıyla Tekstilbank, yeni adıyla ICBC Turkey’den hem “0” kilometre, hem de ikinci el araç için oto kredisi alabilirsiniz.

 

Eğer “0” kilometre araç almak istiyorsanız, Tekstilbank-ICBC Turkey’den aracın anahtar teslim fiyatının 50.000 TL’lık kısmına %70 oranında, kalan miktarın ise %50’sine oto kredisi alabilirsiniz. Tekstilbank’dan alacağınız taşıt kredisi yanında dilerseniz bankanın sunduğu trafik ve kasko sigortası olanaklarını da değerlendirmeniz mümkündür.

Müşterilerine 3 yaşına kadar olan yerli araçlar için ve 5 yaşına kadar olan yabancı araçlar için kasko bedelinin %50’si oranında ikinci el oto kredisi hizmeti sunan ICBC Turkey (Tekstilbank), esnek ve uygun kredi vadeleri de sağlayan bir bankadır.

Taşıt kredisi başvurusu için, diğer bankalarda da istenen gelir belgesi ve araç proforma faturası gibi standart belgelerin yanısıra ICBC bank, kefil de istemektedir. ICBC Turkey, müşterilerine alacakları kaskolu taşıt kredisi için faiz oranında indirim avantajı sunmaktadır.

ICBC Bankası Hakkında

Tekstilbank, Tekstil sektörünün başarılı operasyonlar yürüttüğü, ülke sanayisinde önemli bir mihenk taşı olduğu seksenli yılların sonlarına doğru kuruldu. 1986 yılında tekstil sektörünün önemli aktörlerinden Akın Grubu’nun kurduğu banka, 1992 yılında 96 tekstil firmasının kurduğu GSD Dış Ticaret A.Ş ortaklığı ile hızla büyümeye devam etti. Kısa süre zarfında uluslar arası bankalar arasına giren Tekstilbank, 2006 yılına gelindiğinde %42 büyüme hızına ulaşmıştı. Tekstil sektörü odaklı bir banka olduğu için, ihracat finansmanı konusuna oldukça önem veren Tekstilbank, bireysel bankacılık hizmetleri de vermeye başladı. Tekstil sektöründe yaşanan sıkıntıların yansımaları sonucu, 2008 yılında şubelerinin bir kısmını kapatmak zorunda kalan Tekstilbank, 2014 yılı nisan ayı itibariyle dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Çin merkezli ICBC’ye hisselerinin büyük bir kısmını devretti.

 

Açık adı Industrial and Commercial Bank of China olan ICBC, mart 2015’de resmi olarak Tekstilbank’ı satın almıştır ve 13 Kasım 2015 itibariyle Tekstilbank’ın unvanı ICBC Turkey Bank Ananim Şirketi olarak değiştirilmiştir. ICBC Turkey, kurumsal, ticari, KOBİ bankacılığı ve bireysel bankacılık konularında hizmetlerine devam etmektedir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.