En İyisi Kredi

İng Bank Taşıt Kredisi

19.10.2019
27
İng Bank Taşıt Kredisi

Günümüzde tüm bankalar ihtiyaca göre özel kredi paketleri sunmaktadır. Konut ve ihtiyaç kredisinin yanı sıra taşıt kredisi de çok tutulan kredi yöntemlerinden biridir. Sıfır km veya ikinci el araç sahibi olmak isteyenlerin hiç kuşkusuz ilk başvurdukları yer banka kurumlarıdır. Ancak vatandaşların taşıt kredisi çekmeden önce mutlaka faiz oranlarına da göz atmaları gerekmektedir. Peşin fiyata araç almak günümüz şartlarında pek mümkün olmuyor. Özellikle dar gelirli vatandaşlar için İNG Bank taşıt kredisinin sunduğu uygun faiz oranları herkes tarafından cazip karşılanıyor. Krediyle araç sahibi olabilmek için öncelikle taşıt kredisi başvurusunda bulunmamız gerekmektedir. Taşıt kredileri tekne kredisi, motosiklet kredisi, ticari taşıt kredisi, ikinci el taşıt ve sıfır km taşıt kredisi olmak üzere 5 ayrı dalda incelenmektedir.

İNG Bank taşıt kredisi almak isteyenlere %1.59’luk faiz oranıyla hizmet vermektedir. İster sıfır km ister ikinci el taşıt kredisi için tüm faiz oranları bu şekildedir. Minimum 3 ay, maksimum 60 ay vade imkanları bulunmaktadır. İNG Bank taşıt kredisine başvuran vatandaşlarına üç ay erteleme ve eş değer taksit gibi kampanyalar da sunmaktadır.

İNG Bank Taşıt Kredisine Başvurmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm bankalarda olduğu gibi İNG Bank’ta da bazı durumlarda kredi başvurusunda reddedilmektedir. Bazı bankalar ara sıra müşteri çekebilmek adı altında avantajlı paketler sunmaktadırlar. Fakat ardından doğan olumsuz durumlara karşı kredi başvurusu reddedilebiliyor. Başvuran kişinin kara listede olması, puanının düşük olması ve maaşının yetersiz olması reddedilen bazı durumlar arasında yer almaktadır.

Kredi başvurunuzda sorun çıkmaması adına tüm geçmiş bankacılık işlemlerinizi incelemeniz gerekmektedir. Kara listeye alınma durumlarına karşı kredi başvurunuz reddedilebilmektedir. Bir sonraki aşamada dikkat edilecek durum ise kredi yaşıdır. Bu kredi yaşı bazı bankalarda 5 yıl olabiliyorken bazılarında ise 3 yıla kadar düşebilmektedir.

Taşıt kredilerinde en çok dikkat çeken husus kredi notunuzun yüksel olup olmadığından geçer. Kredi başvurusunda bulunulmadan öce kredi notunuzun düşük mü yüksek mi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu kontrol sizlere kredi çekme aşamasında olumlu sonuçlar doğuracaktır. Notu öğrenip başvurumuzu tamamlarsak hiçbir sorunla karşılaşmayacağızdır.

İNG Bank Taşıt Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Belgeler

İkinci el ya da sıfır kilometre bir otomobil sahibi olmak isteyenlerin ilk başvurduğu yöntem taşıt kredisidir. Her bankada olduğu gibi İNG Bank’ta da kredi işlemini tamamlamamız için bazı belgelere ihtiyacımız olacaktır. Puan hesapları ve gerekli miktara karar verdiğimiz zaman kredi başvurusunda bulunmamız çok daha faydalı olacaktır. İşte İNG Bank taşıt kredisinde gerekli olan tüm evraklar;

  • Nüfus cüzdanı
  • Son döneme ait olan ve kredi talebinde bulunan kişinin adına düzenlenmiş fatura örneği ya da ikametgah belgesi
  • Çalışanlar için maaş bordrosu ya da işyerinden antetli kağıt
  • Serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri
  • Emekliler için maaşlarını aldıklarını gösteren hesap cüzdanı

İNG Bank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk başvuru yöntemimiz en bilindik yöntem olan en yakın İNG Bank şubesine gitmekle gerçekleşir. Banka çalışanı ile tüm detayları konuşabilir, uygun fırsat kredilerinin sahibi olabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise internet aracılığı ile gerçekleşir. İNG Bank resmi internet sitesi www.ing.com.tr adresine girip bireysel girişinizi yaptıktan sonra ‘’kredi’’ sekmesine, ardından da ‘’taşıt kredisi’’ butonuna basarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Son başvuru yöntemi ise telefon ile gerçekleşmektedir. İNG Bank’ın resmi iletişim hattı 0850 222 0 600 numarasını arayarak kredi başvurusunda bulunabilir, en geç 24 saat içerisinde kredi onayı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.