En İyisi Kredi

Odeabank İhtiyaç Kredisi

20.10.2019
32
Odeabank İhtiyaç Kredisi

Odeabank, Bank Audi Sal bünyesine bağlı olan ve ülkemizde 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş bir anonim şirkettir. Bankalar klasmanı başta olmak üzere sürekli yükselişte olan Odeabank, düşük faiz oranlarıyla müşterileri tarafından dikkat çekmeyi başarmıştır.

Odeabank, eğitim, düğün dernek giderleri, kişisel giderler, sağlık giderleri, tatil masrafları, bayram harcamaları gibi ihtiyaçlarınıza özel uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunmaktadır. En fazla 60 ay vade seçeneği bulunan ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.97’dir. 2.000 Türk Lirası ila 100.000 Türk Lirası arasında ihtiyaç kreşi Odeabank’tan temin edilebilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan kişilerden gelir belgesi ve kredi notu istemekte olan Odeabank, bunun yanında sadece kimlik ile kredi başvurularını kabul edebilmektedir.

Odeabank İhtiyaç Kredisine Başvurmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bankada olduğu gibi Odeabank’ta da ihtiyaç kredisine başvurmadan önce bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle geçmiş dönemlerinizde hiçbir banka tarafından kara listeye alınmamış olmak en önemli hususların başında gelmektedir. Kredi puanınızın yeterli olması, ihtiyaç kredisine çok kısa bir sürede sahip olmanızı sağlayacaktır. Mutlaka kredi başvurusunda bulunmadan önce puan hesaplamanız sizlerin yararına olacaktır. https://www.odeabank.com.tr/tr-tr/sayfalar/hesaplama-araclari.aspx adresi üzerinden kredi puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Odeabank diğer bankalara nazaran müşterilerine karşı biraz daha sıcak tutum sergilemektedir. Yine de geçmiş dönem kredi puanlarınıza ve gelecekteki kullanımlarınıza dikkat etmeniz sizler açısından daha sağlıklı olacaktır.

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvurmak İçin Gerekli Olan Belgeler

  • 8 yaşını doldurmuş olmasına
  • Gelirini resmi olarak belgelendirebilir olmasına
  • Kredi notunun istenen kriterlere sahip olup olmadığına bakmaktadır.

 

İhtiyaç kredisinde Odeabank’ın iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Biri Nakit Hazır, diğeri ise Bireysel Finansman Desteği olarak geçmektedir. Odeabank her bankada olduğu gibi çeşitli nedenler doğrultusunda kişilerden keyif ya da ek belge hakkı istemeye sahiptir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi Nasıl Başvuru Yapılır?

Odeabank ihtiyaç kredisi sahip olabilmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bunların en başında halk arasında da en çok tercih edilen en yakın Odeabank şubesine gitmek gelmektedir. Tüm bilgilerinizi banka yetkili çalışanına verip en uygun faiz imkanlarını yüz yüze konuşarak çok daha sağlıklı bir kredi işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında bir diğer bilindik yöntem ise internet aracılığı ile başvuru yapmaktır. Öncelikle Odeabank’ın resmi internet sitesi olan www.odeabank.com.tr sitesine giriş yapınız. Ardından bireysel girişinizi tamamladıktan sonra sitenin üst kısmında bulunan ‘’krediler’’ seçeneğine tıklayınız. Bunun hemen ardından ‘’ihtiyaç kredisi’’ butonuna basarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Az sayıda istenen evrak işimizi daha fazla kolaylaştıracaktır.

İzlenmesi gereken süreç;

Belgeleri yolladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise Odeabank telefon ile ihtiyaç kredisi başvurusudur. Resmi Odeabank iletişim hattı olan 444 8 444’ü arayarak müşteri temsilcisine istene şekilde adım adım bağlanınız. Ardından başvurunuzu tamamlayınız. Odeabank diğer bankalara göre çok daha kısa sürede dönüş yapar ve krediniz onaylanırsa anında hesabınıza yansıtır. Bir diğer yöntem ise SMS ile kredi başvurusunda bulunmaktır. Öncelikle telefonunuzun mesajlar bölümüne giriş yapınız. Oradan kredi türünüzü yazmanız gerekecektir (bireysel ya da konut) hemen arkasından bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Ardından bir boşluk daha bırakarak aylık net gelirinizi girdikten sonra mesajı 8444’e yollayınız. Örnek vermek gerekirse; Bireysel 12345678901 2500 şeklinde başvurunuzu tamamlayıp mesajınızı yollayınız. Sıradan bankalar 24 saat içerisinde dönüş yapabilmektedir. Ancak Odeabank çok daha kısa bir sürede müşterilerine geri dönüş sağlayıp, uygun görüldüğü taktir de krediyi direkt olarak müşterinin hesabına yatırmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.