En İyisi Kredi

QNB Finansbank First Kredi Kart Limit Yükseltme

22.11.2019
18
QNB Finansbank First Kredi Kart Limit Yükseltme

QNB Finansbank First Kredi Kart limiti, yurtiçi – yurtdışı harcamalarınızda ve nakit çekim işlemlerinizde kullanabilmeniz için belirlenir, belirlenen kredi kartı limiti kişiye özel olup, sahip olduğunuz tüm QNB Finansbank bireysel kredi kartlarının limitleri ortaktır. Yasal Düzenlemeler gereği, tüm bankalardaki toplam kredi kartı limitiniz; kart sahibi olduğunuz ilk yıl aylık ortalama net gelirinizin 2 katını, sonraki yıllarda ise aylık gelirinizin 4 katını geçemez.

Bankanın İnternet Bankacılığından, Çağrı Merkezinden, LIMIT yazıp 2273’e SMS göndererek limit artırım talebinde bulunabileceğiniz gibi, Banka tarafından limit artışına ilişkin yapılan teklifi kabul ederek de limit artışı talebinizi iletebilirsiniz.

Kredi kartı limitinizin düzenli olarak değerlendirilerek limitinizin artırılması mümkün olduğunda 15 gün önceden artırılabilecek limite ilişkin bilgi verilerek farklı bir talebiniz olmaması durumunda limitinizin artırılabilmesi için bankamıza kolayca verebileceğiniz talimattır.

Periyodik Limit Artırım talimatı sahibiyseniz limit artırımından önce tarafınıza bilgi veriyoruz ve itirazınız olmaması durumunda bankamızca yapılacak son değerlendirme sonrasında limit artışınızı gerçekleştiriyoruz. Limitinizin artmasını istemiyorsanız hayır yazıp 2273’e SMS gönderebilir veya 0850 222 1 901’i arayarak bu dönem için limit artışı istemediğinizi iletebilirsiniz.

Periyodik limit artış talimatlarınızı dilediğiniz zaman Çağrı Merkezinden iptal edebilirsiniz.

QNB Finansbank First Kredi Kart Limiti Düşürme

Yaşamınızın her alanında maddi destekçiniz olan kredi kartları sunulan imkânlar ve ayrıcalıklar doğrultusunda da kişilere son derece cazip gelmektedir. Alışverişten vazgeçemeyenler, ödeme zorluğu çekenler, sunulan taksit imkânları, öğrencilerin acil ihtiyaçları, seyahat ve eğlence gibi birçok nedenle kullanılan kredi kartları bir noktadan sonra yetersiz gelebilmektedir. Bu aşamada kullanım limitinizi yani ödeme sınırınızı genişletmeniz mümkün olmaktadır.

Bu işlem için tüm bankalar sizlere kolaylıkla yardımcı olmaktadır. Ancak en önemli koşul kart borcunuzun olmamasıdır, borcunuz varsa maalesef başvurunuz geri çevrilmektedir. Eğer herhangi bir borcunuz yoksa ve kart limitinizi düşürmek istiyorsanız bu durumu telefon bankacılığı ve bankanızın herhangi bir şubesinden yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmelerde kimlik bilgileri ve güvenlik koşullarını tamamladığınızda dakikalar içinde işleminiz gerçekleşmektedir.

Banka şubelerinden yapmak istediğiniz kart limiti düşürme işlemi için ise bankalarda sizler için hazırlanmış hazır dilekçeleri doldurarak talepte bulunabilir ve kısa sürede işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kart limitinizi yükseltme ve düşürme işlemlerini bütçenize göre belirlemek ve kartınızı bu doğrultuda kullanmak sizleri ilerideki yaşayacağınız maddi sorunlardan koruyacaktır. Ayrıca limit düşürme işlemlerinde ileride yapacağınız harcamaları da göz önüne alarak o oranla düşürme işlemi yapmanız gerekmektedir. Çünkü bir sonraki ay için aylık harcamalarınız düşeceğinden limitiniz eski oranla aynı olmayacaktır.

QNB Finansbank First Kredi Kart Limiti Sorgulama

Kredi kartı limitinizi, Çağrı Merkezimizden, Çağrı Merkezimizin sesli yanıt sisteminden, ATM’lerimizden, İnternet Bankacılığımızdan, www.qnbfinansbank.com deki “Kart İşlemlerim” menüsünden veya Cep Şubemizden öğrenebileceğiniz gibi, aylık kredi kartı hesap özetinizden de görebilirsiniz.

Kredi kartı limiti, yurt içi – yurt dışı harcamalarınızda ve nakit çekim işlemlerinizde kullanabilmeniz için belirlenir. Belirlenen kredi kartı limiti kişiye özeldir ve sahip olduğunuz tüm QNB Finansbank bireysel kredi kartlarınızın limitleri ortaktır.

Yasal Düzenlemeler gereği, tüm bankalardaki toplam kredi kartı limitiniz; kart sahibi olduğunuz ilk yıl aylık ortalama net gelirinizin 2 katını, sonraki yıllarda ise aylık gelirinizin 4 katını geçemez.

Kredi kartı limitinizi, Çağrı Merkezimizden, ATM’lerimizden, İnternet Şubesi’nden veya Cep Şubemizden öğrenebileceğiniz gibi, aylık kredi kartı hesap özetinizden de görebilirsiniz.

 

Şekerbank Bonus Plus kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.