En İyisi Kredi

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

21.10.2019
27
QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, düşük tutarlı ve kısa vadeli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek türde kredidir. QNB Finansbank İhtyaç Kredisiyle nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak kredi başvurusunda bulunmadan önce birtakım şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Lafı fazla uzatmadan gelin ihtiyaç kredisiyle ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri sizlere aktaralım.

Kredi Başvurusunda Bulunmadan Önce Yapmanız Gerekenler

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce ilk olarak ihtiyacınızı hesaplayın. Ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız kredi hesaplaması yaparak faiz oranlarını ve vade süresini hesaplayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi tutarına, belirlenmiş olan vade süresine göre her taksit döneminden sonra kalan anapara üzerinden tekrar faiz uygulanır ve aylık tutar sabitlenerek kredi ödeme planı oluşmuş olur. Her taksit ödemesinden sonra kalan anapara azaldığı için ödenen faiz oranı da her taksit döneminde azalır.

Eğer kredi hesaplaması yaptıysanız bir sonraki aşama, başvuru sürecinden önce dikkat etmeniz gereken hususlara göz atmaktır. Eğer mümkünseniz olabildiğince çok bankayı inceleyin ve en uygun seçenekleri gözden geçirin. Bunun için bankaları kredi maliyet oranı üzerinden kıyaslayın. Bu işlemi yaptıktan sonra zorlanmadan ödeyeceğiniz taksit bedelini net bir şekilde belirleyin. Belirledikten sonra ödeme planlarını ve vade seçeneklerini değerlendirin. Son olarak; dosya masrafı, yaptırılması zorunlu olan sigorta bedelini ve diğer ücretleri öğrenin.

Bu aşamadan sonra, kredi notunuzu da göz önünde bulundurarak istediğini kredi tutarına başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi notunuz ne kadar yüksekse ve geliriniz de ne kadar fazlaysa limitiniz o kadar yükselir. Ek olarak başvurunuzun onaylanma ihtimalini arttırmak için ipotek verebilir ya da kefil gösterebilirsiniz. Göstereceğiniz kefilin kredi notu gerekli seviyede ve kazancı düzenli olmalıdır.

Eğer kredi notunuz yeterli seviyedeyse bunun yanı sıra SGK kaydınızın aktif olması ve belgelenebilir gelirin mevcut veya yeni krediler için taksit ödemelerini karşılayabilecek seviyede olması gerekir. Bu aşamadan sonra, başvuru için gerekli belgeleri temin etme aşamasına geçebilirsiniz.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Eğer özel sektörde çalışıyorsanız; maaş bordrosu, SGK dökümü, İkametgah belgesi, iş yeri imza sirküsü ve varsa ek gelir belgesi istenmektedir. Kamuda çalışıyorsanız; maaş bordrosu, ikametgah adresi ve varsa ek gelir belgesi gereklidir. Emekli olduysanız; emekli aylık dökümü, ikametgah adresi ve varsa ek gelir belgesi istenir. Tüzel kişi başvurularında gerekli belgeler ise: Güncel vergi levhası, imza sirküsü, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu ve varsa ek gelir belgesidir.

Gerekli belgeleri tamamladıysanız ve üstteki gereklilikleri karşılıyorsanız, başvuruda bulunmanız için bir sakınca yoktur. Bunun yanı sıra dosya masrafı gibi diğer masrafları da ödemeniz gerekir. Dosya masrafı, kredinin maksimum beş binde biri tutarındadır. Yani 10 bin Türk Lirası değerinde kredi alacaksanız dosya masrafı maksimum 50 Türk Lirası değerinde olacaktır.

Kredinin Geç Ödenmesi Durumu

Eğer kredi taksitlerini ödeme konusunda gecikirseniz, kullanılan faiz oranının %30’u kadar faiz gecikme faizi uygulanması olasıdır. Eğer kredinizin faizi %1 değerindeyse, gecikme faiziyle birlikte maksimum %1.30 olarak düzenlenebilir. Kredinizi erken ödemek ve indirimlerden faydalanmak isterseniz böyle bir indirimin olmadığını da belirtelim. Ek olarak konut kredisi gibi erken ödeme cezasıyla da karşılaşmazsınız.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Eğer yukarıdaki yer alan gerekli belgeleri tamamladıysanız ve kredi almak için herhangi bir yasal engeliniz bulunmuyorsa başvuru sürecine geçebilirsiniz. QNB Finansbank İhtyaç Kredisi, farklı kredi türleri sunmaktadır. Bunlar; 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi, kolay ödemeli kredi, tanışma kredisi, doğum günü kredisi, borç transfer kredisi, ve kamu&Finansmaaş kredisi gibi kredilerdir. Bu kredilerde farklı faiz indirimleriyle bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Şimdi hemen kredi hesaplayıp başvuruda bulunmak için QNB Finansbank İhtyaç Kredisi sayfasını ziyaret edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.