En İyisi Kredi

Şekerbank Bonus Kredi Kart Limit Yükseltme

24.11.2019
22
Şekerbank Bonus Kredi Kart Limit Yükseltme

Şekerbank Bonus Kredi Kart alışveriş, taksitli alışveriş, nakit avans ve taksitli nakit avans imkanları sunan, kazandırdığı bonuslarla bedava alışveriş imkanı sağlayan ve aynı zamanda dünyanın her yerinde, MasterCard/Visa amblemi bulunan milyonlarca işyerinde geçerli olan bir kredi kartı.

Kredi kartı limitinizi yükseltebilmek için bankaya kart limiti yükseltme başvurusu yapmalısınız. Bunun yanı sıra otomatik limit artırımı talimatı vererek düzenli olarak limitinizin artmasını sağlayabilirsiniz. Kredi kartı limitinizin artması için bankaya başvuru yaptığınızda banka yetkilileri sizin kredi notunuza, aylık net gelirinize, ödeme geçmişinize bakmakta ve başvuruya bu kriterler doğrultusunda karar vermektedir. Aşağıda yer alan kartınızın limitini arttırmak için kullanılan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: Şekerbank müşteri hizmetleri numarası 444 7 878‘i arayarak limitinizin artması için başvuru yapabilirsiniz. Ek kart limit artırım talepleri de, asıl kartın limitini geçmeyecek şekilde kabul edilmektedir.

İnternet Şubeleri: Şekerbank internet şubesine giriş yaptıktan sonra kartlar > kredi kartı sayfasından limit artırım talebinizi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Şekerbank mobil uygulamasından da limit talebinde blunabilirsiniz.

Banka Şubesi: Şekerbank şubelerine giderek kartınızın limitinin yetersiz olduğunu, limit artırım talebinde bulunmak istediğinizi belirtin. Banka müşteri temsilcisi sizin başvurunuzu alarak sisteme girecek ve sonucunuz size kısa bir zaman sonra bildirilecektir. Siz de yukarıda yer alan bilgiler ile Şekerbank bonus limit yükseltme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Şekerbank Bonus Kredi Kart Limiti Düşürme

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Bir de kontrolsüz harcamalar yaptıysanız ve yapmaya meyilliyseniz; bu borç daha da artabilir ve bir süre sonra kredi kartı mağduru olabilirsiniz. Bunun yerine, kredi kartı limitinizi düşürerek; direkt olarak bu probleme kesin çözüm getirebilir; hem fazla harcamanın önüne geçip hem de rahat bir biçimde, kredi kartı borcunuzda fazladan artışlar görmezsiniz. Bu işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunları şu şekilde aktarabiliriz:

Bankanızın telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak talebinizi sadece saniyeler içerisinde bankaya iletmeniz mümkündür. Telefonla görüştüğünüz banka temsilcisi sizden bazı kişisel bilgilerinizi iletmenizi isteyebilir.

Bankanızın herhangi bir şubesine giderek de kredi kartınızın limitinin düşürülmesi talebinizi iletebilirsiniz. Bankalarda hazır dilekçeler mevcut. Bu dilekçeyi doldurarak banka görevlisine iletmeniz talebinizin bankaya ulaşması için yeterli olacaktır.

Şekerbank Bonus Kredi Kart Limiti Sorgulama

Şekerbank, müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutarak sürdürdüğü hizmetlerinde teknolojiyi de işin içerisine dahil ederek müşterilerinin daha fazla hizmetten daha kolay bir şekilde yararlanabilmesini sağlamaktadır. Bankaya ait kredi kartına sahip olan kişiler telefon bankacılığı, SMS bankacılığı ve internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak limit sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirler. Bankalar ile yapılacak olan işlemlerin belirli prosedürlere takılı kalmaması zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilmektedir. Bankaların sunduğu ve acil durumlarda hayat kurtarıcı olan kredi kartları ise artık tamamen internet şubeleri ve telefon şubeleri üzerinden yönetilebilmektedir.

Bankanın resmi internet bankacılığı hizmeti sayfasını kullanarak kredi kartınız ile ilgili tüm işlemlere anında erişebilirsiniz. Böylelikle şubelere gitmenize gerek kalmadan zamandan kazanarak kredi kartınızın yönetimini yapabilirsiniz.

Akıllı telefonlarınız üzerinden de internet bankacılığı şubesine bağlanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca telefon numaraları üzerinden de Şekerbank müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi kartı limitinizi sorgulamayı deneyebilirsiniz.

Şekerbank telefon numarası 444 78 78 numarasıdır. 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermekte olan numarayı arayarak kredi kartı limitiniz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. SMS ile kredi kartı limiti sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız kredi kklimit-kksondörtrakam bilgilerinizi girerek 1953 numarasına kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Saniyeler içerisinde tarafınıza SMS ile geri dönüş yapılarak kredi kartı limitiniz bildirilecektir. Sizler de kredi kartınıza ait bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmek istiyorsanız SMS bankacılığı, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı hizmetleri üzerinden Şekerbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

 

 

Şekerbank Bonus Premium kart kullanıcısı iseniz kredi limiti yükseltme başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.