En İyisi Kredi

Şekerbank Konut Kredisi

14.10.2019
33
Şekerbank Konut Kredisi

Şeker Bank tüketicilere çeşitli ödeme koşulları sağlayan konut kredisi ürünleri sunuyor. Şeker Bank konut kredisi geri ödemelerinizi ister eşit miktarda ister kendi belirlediğiniz ödeme aralıkları ile istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile istediğiniz eve sahip olmak hiç zor değil. Şeker Bank’ın altı farklı konut kredisi ürünü ile kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Kira ödemekten bıkanlar, ev sahibi olmanın hayalini kuranlar, Şekerbank Konut Kredileri ile, hayalinizdeki konuta bütçenize uygun ödeme planları, uygun faiz oranları ve kolay kredilendirme süreçleri ile sahip olabilirsiniz.

 

Şekerbank Konut Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz

Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi

Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

 

Şekerbank Konut Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarını belirleyin.
  2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerizi hatasız doldurun.
  3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
  4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
  5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
  6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
  7. Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Şekerbank Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Tapu fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

Konut kredisi başvuruları satın alacağınız konusun durumuna ve müşterinin tercih edeceği kredi kampanyasına göre süreçte değişiklikler olabilir. Satın almak istediğiniz konutun kredi kullanımında kısıtlılık olup olmadığını öğrenmek için kredi başvurusundan önce ekspertiz talebinde bulunabilirsiniz. İlgili eksper, konutun ekspertiz değerini, tapu ve iskana ait herhangi yasal bir problemi olup olmadığını 3 iş günü içerisinde belirlemektedir. Eksper raporuna göre de kullanabileceğiniz kredinin tutarı netleşir. En uygun konut kredisi kampanyasını, kredi faiz oranını, kredi ödeme tutarını ve kredi vade tutarını öğrenmek için Şeker Bank şubelerine giderek öğrenebileceğiniz gibi şubeye gitmenize gerek olmadan da öğrenebilirsiniz.

Özellikleri

Kredinizi sabit faizli olarak dilerseniz eşit taksitler halinde, dilerseniz artan taksitli veya esnek ödemeli olarak kullanabilirsiniz.
10 yıla kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
Sabit faizli kredide, erken ödeme halinde, erken ödeme tutarı üzerinden tutarın kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde %1’i, kalan vadesi 36 ayı aşan kredilerde ise %2’si kadar erken ödeme ücreti alınır. Erken ödeme, erken kapama, ara ödeme ve başka şekillerde ödeme planında belirtilen vadelerden önce yapılmış tüm ödemeler erken ödeme kabul edilir.
Teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterli olup, yapılan kredi başvularında kefil şartı aranmamakla birlikte Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil talep hakkına sahiptir.

 

Şekerbank Hakkında

Şekerbank, ilk olarak pancar üretimini desteklemek ve tarıma destek olmak amacıyla 1953 yılında Eskişehir’de kurulmuş bir bankadır. Daha sonra Ankara’ya taşınmış ve banka halka arz olmuştur. 2004 yılında genel müdürlüğü İstanbul’a taşınan banka özellikle çiftçi ve esnafı destekleyecek çalışmalar yapar. Şekerbank’ın ayrıca Şeker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing ve Şeker Finans gibi iştirakleri de bulunmaktadır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.