En İyisi Kredi

Şekerbank Taşıt Kredisi

14.10.2019
34
Şekerbank Taşıt Kredisi

Araç sahibi olmak isteyenler, 0 ya da 2. El taşır kredileri arasından seçimler yapabilir. Elbette ki hayallerinizi süsleyen araçlara, istediğiniz hedeflere ulaşabilmek için, Şekerbank üzerinden sunulan kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 48 aya kadar vade seçenekleri bulunurken, kredi çekmek isteyenlere kredi özelliklerini sunuyor. Elbette ki şahıs araçları ve ticari araçlar olarak sınıflandırıldığında hem faiz oranları farklı hem de ödeme şekilleri farklı olabilmektedir. İlk olarak, taşıt kredileri hakkında şu bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine bu yazımız üzerinden, Şekerbank taşıt kredisi hakkında da kısaca bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

Maksimum Vade: 48 ay
Alınacak Ücretler: Kullandırılan kredi tutarının binde 5’i
Yaş Kriteri : Kredi vade sonunda maksimum 70 yaşın geçilmemiş olması gereklidir. Emekli müşterilerimiz için  yaşın kredi  vade bitiminde 75’i geçmemesi gerekir.
Kefil Durumu: Kefilsiz.Yapılan değerlendirme sonunda bankanın kefil talep etme hakkı var.

 

Gereken Belgeler

Hem sıfır kilometre hem de ikinci el taşıt kredileri için, gerekli evraklar aşağıda ki gibi belirtilmiştir. Elbette ki, Şekerbank ticari taşıt kredisi alacak kişilerin de bu evrakları hazır halde bulundurması gerekirken, ek olarak diğer ticari belgelerin de istenmesi gerekebilir. Çünkü, hangi sektörde ticari amaç ile uğraştığınızın belgelenmesi ve bankalara teslim edilmesi söz konusu olacaktır. Bu bilgilerin kanıtlanması ve bankalara teslim etmesi gerekiyor. Konu hakkında müşteri temsilcileri tüm detayları sizlere sunabilecektir.

Başvuru formu
Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
Başvuru sahibine ait gelir belgesi
Bordro veya İşyeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri
Serbest meslek sahibi kişilerden vergi levhası-ticaret sicil gazetesi-imza sirküleri ve oda sicil kaydı.
Varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösterir belgeler (tapu, araç ruhsat fotokopisi, başka banka kredi kartı ekstresi, kira kontratı ve gayrimenkullere ait tapu fotokopisi v.b)
Yapılacak inceleme sonrası bankanın ilave belge, teminat ve kefil talep etme hakkı saklıdır.

İzlenecek Adımlar

  1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.
  2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
  3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
  4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
  5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Özellikleri

48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
Teminat olarak satın aldığınız aracın rehni yeterlidir.
2. el taşıtlarda 15 yaşa kadar araçlar kredilendirilmektedir.
0 km binek araçlar Nihai fatura değeri (ikinci el taşıtlarda kasko değeri) bedelinin 120.000 TL’ye kadar kısmı için %70, 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirilebilir.

Yapılan kredi başvurularında kefil şartı aranmamakla birlikte Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil talep etme hakkına sahiptir.

 

Şekerbank Hakkında

Şekerbank, ilk olarak pancar üretimini desteklemek ve tarıma destek olmak amacıyla 1953 yılında Eskişehir’de kurulmuş bir bankadır. Daha sonra Ankara’ya taşınmış ve banka halka arz olmuştur. 2004 yılında genel müdürlüğü İstanbul’a taşınan banka özellikle çiftçi ve esnafı destekleyecek çalışmalar yapar. Şekerbank’ın ayrıca Şeker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing ve Şeker Finans gibi iştirakleri de bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.