En İyisi Kredi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

16.10.2019
27
Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Günlük hayatta başımıza ne geleceği belli değildir. Bu nedenle ani bir şekilde paraya ihtiyacımız olabilir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi ile kısa vadeli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayede gelişebilecek sorunları önüne geçmiş olursunuz.

İhtiyaç kredisi, adından da anlaşılacağı üzere ihtiyaç anında nakit para sunan kredi çeşididir. Düşük tutarı ve kısa vade süresine sahip olması nedeniyle ihtiyaç kredisi, kolay alınabilir kredilerdendir. Hatta bu kredileri artık şubeye gitmeden internet yoluyla dahi kolaylıkla alabilirsiniz. Gelin kredi almadan önce sizlere önemli bilgiler verelim.

Kredi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İlk olarak bilmeniz gereken şudur ki, 18 yaş altı kimse ihtiyaç kredisi alamaz. Bu kişilerin yapacağı başvurular incelemeye alınmadan reddedilir. Ek olarak gelir belgesini ibraz edebilmeniz gerekmektedir. Bu, maaş bordronuz olabileceği gibi vergi levhanız da olabilmektedir. Eğer çalışan konumundaysanız en eski 3 ay içerisinde bulunan ve o iş yerinde çalıştığınızı kanıtlayan SGK dokümanı sunmanız gerekir.

İhtiyaç kredisi almadan önce başvuru yaparsınız. Bu başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

Kimlik Belgesi (varsa pasaport ya da ehliyet)

İkametgah adresini gösterir belge ( veya başvuranın adına düzenlenmiş herhangi bir fatura)

Gelir Belgesi

Bu gereksinimlerin dışında eğer banka isterse bir de kefile ihtiyacınız var. Bazı bankalar bazı durumlarda kefil isteyebilmektedir. Bu durum, şubenin inisiyatifine kalmıştır. Eğer kredinin tutarı yüksekse banka sizden hayat sigortası yaptırmanızı da isteyebilir. Bu da bankaya kalmış bir durumdur.

Eğer kredi başvurunuz reddedilirse o halde kredi notunuzu kontrol edin. Geçmişinizde bankalara olan taksitlerinizi zamanında ödememeniz durumunda kredi notunuz düşürülmüş olabilir. Ya da başka nedenlerden dolayı zaman zaman bankalar başvurunuzu onaylamayabilir. Bu durumda aynı evraklarla 21 gün sonrasında yeniden başvuruda bulunabilirsiniz. Kanunen başvuru sayısında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

İhtiyaç kredisinde yer alan masraflar dosya masrafı ve hayat sigortası olarak sıralanabilir. Hayat sigortası dediğimiz gibi zorunlu olmamasına rağmen bankanız tarafından istenebilir. Dosya masrafı ise bankaların kredi verdikleri esnada aldıkları fazladan ücrettir. Tüketici, istediği zaman Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda bulunarak bu masrafın iadesini isteyebilir. Aynı zamanda bu masraf, kredinin belli bir oranındadır ve daha fazlası talep edilemez.

Olur da borcunuzu ödemeyi geciktirirseniz o halde sizi birkaç işlem bekliyor. 90 günlük sürenin ardından taksitlerinizi hala ödeyemiyorsanız banka son olarak bir hafta daha süre tanır. Eğer bu süreyi de aşarsanız hakkınızda gerekli hukuki işlemler başlatılabilir. Eğer ödemekte zorlanırsanız bankanızla anlaşarak kredide yapılandırmaya gidebilirsiniz. Bu sayede bütçenize daha fazla zarar vermeyecek şekilde farklı bir çözüm bulabilirsiniz.

Eğer ihtiyacınız olan tutar bin Türk Lirası değerinin altındaysa Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi yerine nakit avans da çekebilirsiniz. Nakit avans özelliği, hem acil durumlarda hem de kısa tutarlı çözümlerde sizlere daha iyi yardım sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Eğer internet üzerinden başvuruda bulunmak isterseniz yapmanız gereken şey, bu sayfaya tıklayarak gerekli adımları takip etmektir. Bu sayede birkaç dakika içerisinde başvurunuzu gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.