En İyisi Kredi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

16.10.2019
35
Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Taşıt Kredisi, araç sahibi olmak isteyenler adına gerekli nakit desteğini sağlamaktadır. Eğer bir araç satın almak istiyorsanız, kredi çekerek bütçenize uygun seçeneklerle ödeme yapabilirsiniz. Ancak kredi almadan önce bilmeniz gereken birkaç prosedür vardır. Gelin şimdi onlara bir göz atalım.

Taşıt Kredisi Nedir?

Kısaca taşıt kredisi, araç alım işlemlerinde sizlere sunulan özel bir kredidir. Bu kredi türü, aracın özelliğine göre farklı faiz oranları sunmaktadır. Düzenli olarak güncellenen faiz oranları, zaman zaman bankaların yaptığı kampanyalar neticesinde oldukça uygun düzeylere gelmektedir.

Taşıt kredisi başvurusunda bulunmadan önce başvuru şartlarına göz atmalısınız. Başvuru şartları, bireysel ve kurumsal müşterilere karşı farklılık göstermektedir. Aynı zamanda sıfır ve ikinci el araçlarda da hem faiz oranları hem de başvuru koşulları değişiklik göstermektedir. Eğer araç sıfırsa, ibraz edilmesi gerekilen belgeler arasında proforma faturası yer almaktadır. İkinci el araba kredisi başvurusunda ise talep edilen evrak, noter tasdikli satış sözleşmesi ve aracın ruhsatıdır. Bireysel taşıt kredisi başvurusunda ise kimlik belgesi, ikamet adresi, ya da üstünüze kayıtlı fatura gelir belgesi talep edilmektedir. Kurumsal taşıt kredisi başvurularında ise ticaret sicil gazetesi, bilanço katılarını gösteren evraklar ve vergi levhası gibi tüzel kişilere ait bilgilerin yer aldığı dokümanlar talep edilir.

Maksimum Vade Kaç Aydır?

Taşıt kredilerinde en uzun vade 60 aydır. Bu nedenle hem sıfır hem de ikinci el araçlar adına alınan kredilerde maksimum 60 ay vade yapabilirsiniz. Ancak bütçenize dikkat etmelisiniz. Gerekli ödemeleri günü gününe yapmazsanız bir takım yasal işlemler başlatılabilir.

Eğer kredi borcunuzu ödeme konusunda sorunlar yaşarsanız, bankanızla birlikte kredinizi yapılandırabilirsiniz. Bu sayede vadenizi uzatıp faiz oranlarını daha makul seviyelere getirebilirsiniz. Aylık ödeme miktarında gerçekleşecek azalma, cebinizin nefes almasını sağlayacaktır. Ancak buna rağmen kredi borcunuzu ödeyemezseniz ve 90 günlük süre zarfında ödememe haline devam ederseniz banka, kredi notunuzu düşürerek hakkınızda yasal işlem başlatabilir. Bu durumda, banka ipotek ettiği araca el konulmaktadır.

En Uygun Kredi-Vade Seçenekleri

Taşıt kredisinde en popüler vade-kredi tutarı seçimleri şu şekildedir:

  • 30 bin TL 48 ay vadeli taşıt kredisi
  • 30 bin TL 36 ay vadeli taşıt kredisi
  • 20 bin TL 48 ay vadeli taşıt kredisi
  • 20 bin TL 36 ay vadeli taşıt kredisi
  • 40 bin TL 48 ay vadeli taşıt kredisi

Bu kombinasyonlar, hem geri ödeme konusunda hem de ihtiyaç duyulan tutar konusunda en uygun faiz oranlarına sahiptir.

Eğer onaylanan başvurunuzdan cayma isterseniz bu durumda 14 günlük yasal süreniz bulunmaktadır. 14 gün içerisinde bankanıza gerekli talimatı vererek herhangi bir cayma bedeli ödemeden krediyi geri çevirebilirsiniz. Fakat aracı bu süre zarfında kullandıysanız ana para üzerine faiz ödemesinde bulunmak zorundasınız.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Web sitesini ziyaret ederek Taşıt Kredisi Hesaplama Aracını kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde ihtiyacınıza en uygun kredi ve vade bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kredi tutarını, ödeme sıklığını, vadesini ve faiz oranlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Taşıt Kredisi başvurusunda bulunmak için bu adresi ziyaret edin.

Eğer araç satın almak için kredi alacaksanız ihtiyaç kredisini de düşünebilirsiniz. Her iki kredi birbirinden farklı olsa da benzer amaçlar için nakit ihtiyacı sağlamaktadır. Ek olarak kredilerde faiz oranından ziyade aylık ödeyeceğiniz tutarı dikkate alın. Bu tutar, bütçenizi aştığı taktirde canınızı bir hayli sıkabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.