En İyisi Kredi

Türkiye Garanti Bankası Bonus Kredi Kart Limit Yükseltme

30.11.2019
26
Türkiye Garanti Bankası Bonus Kredi Kart Limit Yükseltme

Ülkemizde en geniş üye iş yeri ağına sahip olan bankası Garanti tarafından geliştirilen Türkiye Garanti Bankası Bonus Kredi Kart  oldukça sık güncellenen bir kampanya takvimine sahiptir. Her geçen gün daha fazla kampanyadan yararlanabilen ve zaten yapacağı alışverişleri indirimli şekilde gerçekleştirebilen bonus kullanıcılarının bazen kredi kartı limitini arttırma ihtiyacı olabilmekte ve Garanti’de bu ihtiyacın giderilebilmesi için çeşitli kanallar geliştirmiş durumdadır.

Sms ile limit arttırma: Cep telefonunuzdan sms bölümüne girdikten sonra, ARTIR, KARTINIZIN SON 6 HANESİ, İSTENİLEN LİMİT MİKTARI, AYLIK NET GELİR bilgilerini aralarında bir boşluk bıraktıktan sonra 3340’a sms gönderebilirsiniz. (Örnek sms: ARTIR 1500 352010 4000) Yurt dışından limit artırım talebinde bulunabilmek istiyorsanız sms’inizi 3340 yerine 0532 752 3340’a göndermeniz gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı: Garanti Bankası internet bankacılığına (https://www.garanti.com.tr) giriş yaptıktan sonra “Kartlar > Kredi kartları” sayfasından limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Bonus Flaş: Garanti Bankası kredi kartı uygulaması Bonus Flaş’ı cep telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yaparak limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Bonus Flaş’ı açtıktan sonra, kart bilgileri > kart seçimi > limit artırım menüsüne gelerek limitinizi yükseltebilirsiniz. Aynı adımları Garanti Cep uygulamasından da yapabilirsiniz.

ATM’den limit artırımı: ATM’ye kartınızı taktıktan sonra “limit işlemleri” menüsüne girerek limitinizi yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz.

Şubelerden: En yakın Garanti Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcisi isteğinizi işleme alarak inceleme sonrasında olumlu geçerse limitiniz yükselecektir. Limit artırım talebinin sonucunu öğrenemk için 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ve gereken bilgiyi alabilirsiniz. Bu sayfada yer alan bilgiler sayesinde siz de Garanti Bankası kredi kartı limit artırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan ilgili linklere göz atabilir, daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türkiye Garanti Bankası Bonus Kredi Kart Limiti Düşürme

Müşteri Hizmetleri: Öncelikle Garanti Bankası’nda yapacağınız her türlü işlem için 444 0 333 numaralı hatta müşteri temsilcileri hizmetinizde olacaktır. Bu hatta kredi kartı işlemleri menüsüne girerek ya da sesli yanıt sistemine direkt kredi kartı limiti düşürme diye seslenerek  dilediğiniz gibi kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilirsiniz. Bonus kredi kartı limitini düşürmek için müşteri temsilcisine vereceğiniz talimat doğrultusunda işleminiz 1 ila 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.
Bu süre boyunca önemli olan limitinizi düşürmüş olduğunuz bakiyenin altına asla indirmemeniz. Diyelim ki limitinizi 5.000 TL’ye düşürdünüz ve kredi kartınızla harcama yaparak içindeki bakiyeyi 4.999 TL yaptınız. Bu yapmış olduğunuz harcama sayesinde işleme alınan kredi kartı limiti düşürme işlemi iptal olacaktır.

Şubeler: Herhangi bir Garanti Bankası şubesinden, garanti bankası kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunmanız da, yine mümkündür. Türkiye’nin her şehrinde muhakkak birkaç adet olan bu şubelerden konumunuza yakın olanına gidip, müşteri temsilcisiyle görüşmeniz yeterli. Bu görüşme esnasında tarafınızdan nüfus cüzdanı ve kart bilgilerinizin isteneceğini unutmayın.

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı. Bankalar, kredi kartı limitlerinin azaltılmasına yönelik talebi en geç 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlara idari para cezası kesilecek.

Türkiye Garanti Bankası Bonus Kredi Kart Limiti Sorgulama

Müşteri limiti, eğer varsa, birden çok Garanti BBVA kredi kartınızı tek bir limit üzerinden yönetmenizi sağlar. Tüm kartlarınızla toplamda en fazla müşteri limitiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Dilediğiniz taktirde, kredi kartı limitinizi müşteri limitinize eşitleyerek, müşteri limitiniz tutarında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, müşteri limiti içinde kalacak şekilde kart limitlerinizi daha düşük de tanımlayabilirsiniz.

Bonus numaranız ve kart şifreniz ile hem web sitesinden hem de Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ den kartınızla ilgili tüm limit bilgelere ulaşabilirsiniz.

Cepten Kart Bilgi Servisleri’ni kullanarak limit bilgilerinizi cep telefonunuz ile öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Web’den Kart Bilgi Servisleri’ni kullanarak Bilgilendirme Hizmetleri için talimat verebilir, kartınızın limitini öğrenebilir, borcunu ve son ödeme tarihinin ödeme tarihinizden 2 gün önce size hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.