En İyisi Kredi

Türkiye Garanti Bankası Konut Kredisi

25.10.2019
32
Türkiye Garanti Bankası Konut Kredisi

Kolay bir şekilde ev sahibi olmak isteyen herkes için Garanti Bankası konut kredisi uygun ödeme planları ile müşterilerini bekliyor. Garanti Bankası konut kredilerinden kendinize en uygun olanı seçerek, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Uzun vade seçenekleri ve kişiye özel ödeme koşulları ile konut krediniz Garanti Bankası’ndan ayrıntılı bilgi için https://www.garantimortgage.com/ tıklayabilir. Ödeme şeklinizi dilediğiniz gibi değiştirebilir, bütçenize uygun hale getirebilirsiniz. Ödemeleriniz ister zamanla azalsın, ister hepsi eşit olsun isterseniz de sizin seçtiğiniz aylarda olsun. Garanti Bankası mortgage ile ev sahibi olmak için  https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/mortgage/ssl/basvuru.page#calcContent=UID42a38c8 hemen tıklayarak başvuru da bulunabilirsiniz.

Türkiye Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz

Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi

Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

 

Konut kredisi başvurusu, ev alma hayalinize sizi en kolay şekilde yaklaştıracak adım. Kira ödemek yerine artık kendi eviniz için aydan aya ödeme yapmaya karar verdiyseniz, bankaların evi teminat altına alma şartıyla verdiği en uygun krediden faydalanabilirsiniz. Bu noktada faiz ve vade oranları devreye giriyor. Kredi karşılaştırması yaparak sizi zora sokmayacak bir tercih yapmalısınız.

 

Türkiye Garanti Bankası Konut Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarını belirleyin.
  2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerizi hatasız doldurun.
  3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
  4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
  5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
  6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
  7. Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Türkiye Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Tapu fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

Garanti Bankası almak istediğiniz konut hakkında yardımcı olduğu gibi size söz konusu konutu almak için finansal desteği de sağlamaktadır. Konut kredisi için takip etmeniz gereken birkaç basit adımdan sonra işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası şubesine gitmenize gerek olmadan, internet veya telefon ile konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. İlk başvurunuz sonucunda Garanti Bankası yetkilileri sizinle iletişime geçip, süreç hakkında neler yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendireceklerdir. 18 yaşından büyük olmanız ve gelirinizi belgelemeniz aranan ilk şartlar arasında. Devamında başvuru için istenilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak, konut kredinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Türkiye Garanti Bankası Hakkında

Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olan Garanti BBVA, 1946 yılında kurulmuştur. Yurt içinde 1000’e yakın şubesi ve yurt dışı şubeleriyle zengin bir ağı bulunan bankanın 20 bine yakın da çalışanı vardır. 2014 yılında bankanın hisselerinin büyük çoğunlu Doğuş Grubu tarafından Banca Bilbao Vizcaya Argentaria SA (BBVA) grubuna satıldı. Bankanın bireysel emeklilik, sigorta, faktoring, yatırım ve finansal kiralama alanlarında iştirak şirketleri de bulunmaktadır. Garanti BBVA hisseleri İstanbul, İngiltere ve ABD borsalarında işlem görmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.