En İyisi Kredi

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi

26.10.2019
29
Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi

Konut hesabı, ilk kez ev sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için en az 3 sene düzenli ödeme yapmak koşuluyla devlet desteği sağlayan bir katılma hesabıdır. Vakıf Katılım tarafından sunulan konut finansmanı desteği ile hayalinizdeki eve kavuşabilir ya da yatırım fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Özellikler

Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %80’i kadar finansman kullanabilirsiniz.

180 aya kadar vade seçeneklerini kullanabilir, Size uygun konut finansmanı ürünleriyle dilediğiniz gibi geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Gerekli görülen durumlarda ek teminat istenebilir.

 

Sıfır faizli konut kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği bankalardan birisi de Vakıf Katılım Bankası’dır. Kısa süre önce Katılım Bankacılığı faaliyetlerine Vakıf Katılım markasıyla başladığını duyuran Vakıfbank, kısa süre içerisinde ciddi müşteri sayısına erişmiş ve şube ağını hızla genişletmişti. Vakıf Katılım Bankası, avantajlı kredi kar payı oranları ve gelişmiş teknolojik altyapısı nedeniyle her geçen gün bireysel müşteri sayısını arttırmakta.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Bankaya konut kredisi için başvuracakların ilk yapmaları gereken işlem başvuru formunu doldurmak olacaktır. Tabi ondan önce gerekli araştırmayı almak için bir şubeyi ziyaret etmeniz gerekiyor. Formu doldurduktan sonra bankanın sizden isteyeceği belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Bunların neler olduğu hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışalım.

Başvuruyu yapacak kişinin gelir belgesi

Şubeden istenebilecek özel belgeler

Pasaport, sürücü belgesi veya nüfuz cüzdanı fotokopisi

Tabu belgesi fotokopisi

Kefiller ve bunlar için istenecek belgeler

Son iki aya ait müşteriye ait bir adet fatura

Vakıf Katılım Bankası, konut finansmanı başvurusu ileten tüketicilerden vadeye bağlı olarak değişen oranlarda kar payı talep etmektedir. Fakat katlanılması gereken tek maliyet kar payı oranı değildir. Mevzuat gereği ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar konut kredisi sağlayabilen Vakıf Katılım Bankası, bu kapsamda ekspertiz ücreti başta olmak üzere, zorunlu deprem sigortası, ipotek tesis ücreti, hayat sigortası ve konuta bağlı olarak konut sigortası gibi ödemeler de talep etmektedir. Bu ödemelerin ne miktarda olacağı kredi ve krediyi kullanan kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterir, dolayısıyla aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

Katılım bankalarının mantığında faiz olmadığı için sunulan kredi kar oranı üzerinden hesaplanarak verilmektedir. Kar oranı bankada parası olan müşterilerine sunulacak olan imkana göre nasıl hesaplama yapılacağını bizlere göstermektedir. Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranları tercih edilen vade sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kar oranı 12 ile 60 ay vade arasında çekmek isteyenler için %1,79 olarak sunulmaktadır. 61 ay ile 120 aylık vade arasında çekim yapmak isteyenlerde sunulan kar oranı %1,89’dur. Maliyet hesaplaması yapılırken kar oranına ek olarak tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, hayat sigortası ve DASK gibi masraflarda eklenerek bulunmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası’nın konut kredisi için belirlediği kar payı oranları 120 aya kadar vade % 2,50’dur. Söz konusu kar payına ek olarak % 0,5 tutarında finansman tahsis ücreti ödemesi, 150 TL’lik ipotek tesis ücreti ödemesi, konut sigortası masrafı ve 650 TL’lik ekspertiz ücreti de bulunmaktadır. İlgili ödemeler aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmeyecektir, yapılacak sabit masrafların toplamı 800 TL – 1000 TL aralığında değişmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.