En İyisi Kredi

Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

18.10.2019
34
Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Yapı ve Kredi Bankası, müşterilerine tam 75 yıldız mükemmel bir hizmet sunmaktadır. Diğer bankalara göre her daim sunmuş olduğu uygun faiz imkânları ile dar gelirli vatandaşın sığınak kapısı olmayı başarmıştır. Yapı Kredi Bankası bizlere sunmuş olduğu kaliteli hizmetleriyle birlikte düşük faiz imkânlarını her zaman en alt seviyede tutmuştur. An itibariyle 1.29 olan ihtiyaç kredisi avantajları ile ihtiyaç sahibi vatandaşların gözbebeği olmuş durumda. Konut ve taşıt kredilerinin yanı sıra ihtiyaç kredisinde de en düşük faiz oranları sunan Yapı Kredi Bankası, şubelere gidilerek, telefon ile aranarak, internet sitesinden ve SMS yoluyla birçok başvurma seçeneğini mevcut kılıyor.

 

Yapı Kredi ve Bankası İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Öncelikle kredi çekebilmek için en bilindik yöntem olan en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gitmek gerekir. 3.000 Türk Lirası ila 1.000.000 Türk Lirası arasında gelirinize göre çekebileceğiniz krediyi banka şube çalışanı ile görüşerek halledebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise internet aracılığıyla başvurudan geçer. Bireysel internet şubesi, mobil şube, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi resmi internet sitesi olan www.yapikredi.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra ‘’kredi’’ bölümünden ‘‘ihtiyaç kredisi’’ sekmesine basarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru olumlu sonuçlandığı takdir de anında kredinizi hesabınıza çekerek kullanabilirsiniz. Bir diğer yöntem SMS ile başvurudur. Telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yaptıktan sonra ilk olarak kredi türünü yazacaksınız (konut ya da bireysel) hemen ardından bir boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı girerek bir boşluk daha bırakarak net aylık gelirinizi yazıp mesajı 4411’e yollayacaksınız. (Örnek: Bireysel 12345678901 2500) sonuçlar en geç 24 saat içerisinde tarafınıza SMS yoluyla ulaşacaktır.

Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisine Başvurmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yapı ve Kredi Bankası ihtiyaç kredisine başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı ufak kurallar vardır. Öncelikle ne kadar miktar para çekeceğimizi kafamızda belirlemiş olmamız gerekmektedir. Ardından ne kadar sürede ödeyeceğimizi de belirlersek, banka ve kişi tarafından hiçbir sorun çıkmaması sağlanacaktır. Önceki çalıştığınız bankalar ile gecikme yaşadıysanız, kredi puanınız düşüktür ve bu yeni kredinizi sıkıntıya sokabilir. Aynı şekilde bir dahaki kredi çekimlerinize de geç ödemiş olmanız hanenize eksi puan getirir. Kaç ayda ve ne kadar ödeyeceğimizi belirledikten sonra başvuru yapmamız daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda hiçbir banka tarafından kara listeye alınmamış olmamız gerekir. Bu tarz durumlarda hiçbir banka size kredi çıkartmaz. Yapı ve Kredi Bankası müşterilerine her daim daha sıcak davranıp avantajlar sunmuştur. Yine de banka ihtiyaç kredisine başvurmadan önce kara liste olup olmadığınıza dikkat edip tüm kredi notlarınızı hesaplarsanız çok daha kısa sürede ihtiyaç kredisine kavuşmuş olursunuz.

Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve adınıza düzenlenmiş bir fatura aslı,
  • Veya son 3 ay içerisinde alınmış İkâmetgah belgesi (Yerleşim yeri belgesi),
  • İlgili şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ya da kendi tatil programınızla ilgili rezervasyon belgeleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.