En İyisi Kredi

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi

18.10.2019
39
Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı ve Kredi Bankası, 1944 yılında Kazım Taşkent tarafından kurulmuş olan Türkiye’nin ilk özel konut kredisi sunan bankasıdır. Müşterilerine kaliteli hizmet veren Yapı Kredi 75 yılı aşkın süredir bankalar arasında her zaman en üst sıralarda olmanın haklı gururunu yaşatmaktadır.

Günümüz şartlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman hemen hemen 10 aileden 6’sı ev sahibi olmanın hayalini kurmaktadır. Yapı Kredi düşük faiz oranlarıyla birlikte dar gelirli vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam etmektedir. Yapı Kredi Bankası konut kredisinde vatandaşlara sunduğu %1.29 faiz oranıyla dikkat çekmektedir.  Kirada oturan vatandaşların her ay kira ödemek yerine kendi evlerinin taksitlerini ödemeleri için Yapı Kredi Bankası muhteşem fırsatları ile müşterilerini bekliyor. Cebinizdeki parayı ev sahibine sadece konaklamak için uçurmak yerine kendinize ait olan başınızı sokacağınız evin aylık kredilerini rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisine Başvuracakların Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

Yapı ve Kredi Bankası’ndan konut kredisi çekmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle istediğiniz evi belirlemelisiniz. Evinizin bölgesini, metrekaresini ve iç-dış cephelerini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Ardından almak istediğiniz evin kriterlerine göre kafanızda bir kredi miktarı hesaplamalısınız. Krediyi kaç ayda ne kadar miktarlarda ödeyebileceğiniz de hesaplamanız gereken önemli hususlar arasında yer almaktadır. Evinizin krediye uygun olması gerekmektedir. Yapımının veya inşaat projelerinin gerçekleşmiş olması gerekir. Aynı zamanda evin kimsenin üzerinde ipotek olmaması gerekmektedir. Satın alacağınız konut fazla hasar görmüş ve eski harabe bir inşa halindeyse, bankalar kredi vermekten kaçınabilir. Yapı ve Kredi diğer bankalara göre daha sıcak karşılayacak olsa da, vatandaşların bu gibi durumlara karşı tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı ve Kredi Bankası, vatandaşlarına kredi başvurusunda bulunabilmeleri için birden fazla seçenek sunmuştur. Bunların en başında en klasik yöntem olan en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gitmekten geçer. İster ilk etapta bilgi almak için, isterseniz de kafanızda toparladığınız kredi şartları hakkında konuşabilmek için yakınınızda bulunan en yakın Yapı Kredi Bankası’na giderek şube çalışanı ile görüşme sağlayabilirsiniz. İkinci diğer bilindik yöntem ise internet üzerinden yapılan başvurudur. Yapı Kredi Bankası’nın resmi internet sitesi olan www.yapikredi.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra krediler bölümünden konut kredisi yazan sekmeye tıklayarak adım adım devam edip başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Telefon aracılığı ile de başvuruda bulunmamız mümkündür. ‘’0850 222 0 444’’ numaralı hattı çevirerek gerekli adımları takip edip müşteri hizmetlerine bağlanınız. Ardından canlı telefon görüşmesi sayesinde gerekli her türlü bilgiyi edinebilir ya da kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bir diğer başvuru yöntemi ise SMS yolu ile gerçekleştirilebilir. SMS ile başvurmak isteyenler için öncelikle telefonumuzun mesaj bölümüne giriyoruz. Ardından kredi türünü yazacağız (konut ya da bireysel). Hemen ardından bir boşluk bırakıp TC Kimlik numaramızı girmemiz gerekmektedir.  Ardından tekrar bir boşluk bırakıp aylık net gelirimizi belirterek mesajımızı 4411’e gönderebiliriz. Örnek verecek olursak: (Bireysel 1234567891 2500) şeklinde yazılabilmektedir.

 

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

(Borçlu ve varsa kefili için)

 • Eksiksiz doldurulmuş Konut Kredisi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası ve fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
 • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve adınıza düzenlenmiş bir fatura aslı,
 • Veya son 3 ay içerisinde alınmış İkametgah belgesi (Yerleşim yeri belgesi),
 • Başvuru sahibinin satın alacağı konutun kat mülkiyeti tapusu ya da kat irtifakı tapusu fotokopisi
 • Başvuru sırasında bu belgelerin asıllarının da gösterilmesi gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.