En İyisi Kredi

Ziraat Katılım Bankası İhtiyaç Kredisi

27.10.2019
31
Ziraat Katılım Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Katılım Bankası, masraflarını karşılamak için nakit desteği arayan vatandaşlara ihtiyaç finansmanı imkanı sunuyor. Bankadan ihtiyaç finansmanı edinmek isteyen müşteriler, kullandıkları finansmanın geri ödemelerini 60 aya kadar vadelendirerek yapabilmektedir. Banka ihtiyaç finansmanı kapsamında müşterilerinden %0,5 seviyesinde finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Dolayısıyla yukarıdaki her iki örnekte de finansman tahsis ücreti müşteriden 100 TL olarak tahsil edilecektir. Ziraat Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı başvurusu bankanın şubelerinden yapılabildiği gibi, bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

 

Ziraat katılım Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması

Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız

İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz

Not: İhtiyaç kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

 

Faizsiz Bankacılık ve Faizsiz Kredi amacı ile bir kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen Ziraat Katılım faaliyet hayatında ikinci yılı da tamamlamanın gururunu yaşıyor. Dini hassasiyetleri bulunan ancak bankacılığın her türlü hizmetinden de faize bulaşmadan yararlanmak isteyen kişi ve kurumların önemli tercihleri arasında yerini alan Ziraat Katılım her geçen gün büyümeye devam ediyor.

 

Ziraat katılım Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Adımları

  1. Kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirleyin.
  2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
  3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
  4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
  5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Ziraat katılım Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

Bankadan 20.000 TL ihtiyaç finansmanı edinmek isteyen müşteri için geri ödemede tercih edilen vadeye göre taksit tutarlarını hesaplamak faydalı olacaktır. Ziraat Katılım Bankası Kredi hesaplama dahilin de kullandığı 20 bin TL nakdi bankaya 24 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksit tutarları 985 TL olacaktır. Vade sonunda müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 23,631 TL olarak gerçekleşecektir. Ziraat Katılımdan 20 bin TL finansmanı 36 ay vadeli olarak kullanmak isteyen müşterinin aylık geri ödeme meblağı 709 TL düzeyinde olacaktır. İhtiyaç finansmanı vadesi nihayete erdiğinde müşterinin bankaya yaptığı toplam geri ödeme meblağı 25,512 TL seviyesinde olacaktır.

 

Ziraat Katılım Bankası, henüz yakın geçmişte kurulmuş bir bankadır. Kredi kullanımında faiz enstrümanını kullanmayan Ziraat Katılım Bankası’nda bir araç satın almak isteyen bireyin başvurusu incelenir. Kredisi onaylanmış birey için bir kâr oranı oluşturulur ve tabloda seçim yaparak faizsiz taşıt kredisi kullanılmaktadır. Bu bağlamda Ziraat Katılım Bankası, satın alacağınız otomobili sizin adınıza satın aldıktan sonra bir kar oranıyla size satar.

Kredi başvurusunda da çeşitli imkanlar sağlayan banka, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgesi haricinde belge talep etmemektedir. Bireyler hem banka şubelerinden hem de şubelere gitmeden başvurularını yapabilmektedirler. Anında kredi başvurusu için ATM’ler, mobil ve internet bankacılığı, bankanın internet sitesi ve Çağrı merkezi kanalları kullanılabilinmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.