En İyisi Kredi

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi

27.10.2019
36
Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Katılım Taşıt Finansmanı ile 0 km veya ikinci el almak istediğiniz araca karar verin, 60 aya varan vade ve alternatif ödeme seçenekleriyle avantajlı Taşıt Finansmanımızdan faydalanın.

Özellikleri​​

Bütçenize uygun kâr payı oranlarıyla, 60 aya varan vade imkânı bulunmaktadır.​

Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenebilir.

Esnek ödeme planları ile ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

 

Sıfır faizli araba kredisi çekmek isteyen tüketiciler için oldukça cazip kar oranlarıyla çeşitli teklifleri olan Ziraat Katılım Bankası, en kısa sürede finansman tahsis eden bankalardan birisidir. Faizsiz ve düşük kar payı oranlarıyla sıfır ya da ikinci el otomobil satın almak isteyen tüketiciler bunun için herhangi bir Ziraat Katılım Bankası şubesinden hizmet alma imkanına sahiptir.

 

Ziraat katılım Bankası Taşıt Kredisi Kullanmak İçin

  1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.
  2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
  3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
  4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
  5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Katılım bankaları yapıları gereği müşterilerine faiz olarak hizmet vermediklerini söylemektedir. Bunun için kullanılan tabir kar oranıdır. Bu oran banka tarafından taşıt finansmanı için dört farklı duruma göre değişiklik göstermektedir. Aylık kar oranı %1,94 olarak Taşıt finansmanı kaskosu dışarıdan yapılacak alımlar için sunulmaktadır. 0 TL ile 120 bin TL arası ve 100 bin TL talepleri için bu durum geçerlidir. Kar oranı %1,89 olan taşıt finansmanı kaskolu olan araçlar için sunulmaktadır. Bunu tercih ederken bankanın belirli miktarların üzerinden 48 ay vadeden fazla vermediğini eklememiz gerekiyor. Bu kar oranına ek olarak BSMV, KKDF, tahsis ücreti gibi ekstra masraflarda hesaba dahil edilmelidir.

 

Ziraat Katılım Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Araç Ruhsat fotokopisi

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

Bunları yaptıktan sonra herhangi bir banka şubesine giderek başvurularını rahatça gerçekleştirme şansına sahip olduklarını ekleyebiliriz. Hazırlamanız gereken belgeler ve sağlanması gereken şartlar şu şekilde sıralanmaktadır.

Ziraat Katılım Bankasına taşıt kredisi için başvurmadan önce alacağınız krediyi hesaplamayı ihmal etmemelisiniz. Bu size gerek olan miktara göre farklılık gösterecektir. Sizlere yol göstermesi için 100 bin TL taşıt kredisini burada ki tablo üzerinden inceleme şansına sahipsiniz.

Birden çok vade seçeneği ile alınacak bu miktardaki bir kredinin toplam geri ödeme miktarlarını karşılaştırma ve aylık taksit tutarları arasından size uygun olanı bulmak doğru adım olacaktır. Gelirinizi hesapladıktan sonra vade seçeneğini tercih etmek doğru bir adım olacaktır. Aylık ödeme tutarınızın gelirinizin yarısını geçmemesi sizin için uygun kredi süresi anlamına gelecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.